ADÜ Hastanesi acil tıp doktorları, Ultrasonografi Çalışma Grubu’nun (TATDUSN) düzenlediği ‘Sonogames Türkiye 2023’ ultrasonografi yarışmasında birinci oldu. ADÜ Hastanesi’nde görevli acil tıp doktorlarının hasta başı ultrason konusundaki becerilerini, bilgilerini sergiledikleri ‘Sonogames Türkiye 2023’ ultrasonografi yarışmasında birinci olmaları üniversiteye ve Aydın’a büyük gurur yaşattı.

112 kara ambulansları bu yıl 5,5 milyondan fazla hasta ve yaralı taşıdı 112 kara ambulansları bu yıl 5,5 milyondan fazla hasta ve yaralı taşıdı

YETKİNLİK VE DONANIM BİRİNCİLİĞİ GETİRDİ

TATDUSN organizasyonuyla gerçekleşen ve ülke genelindeki acil tıp doktorlarını bir araya getiren 'Sonogames Türkiye 2023' yarışması, katılımcıların hasta başı ultrason konusundaki becerilerini sergileme fırsatı sağladı. ADÜ Hastanesi acil tıp doktorları, bu platformda üstün performanslarıyla bir kez daha dikkat çekti ve jüriyi etkileyerek birincilik kürsüsüne çıktı. ADÜ Acil Tıp Ana Bilim Dalı Arş. Gör. Dr. Şevval Ayan, Arş. Gör. Dr. Muhammed Hamdi Uyar, Arş. Gör. Dr. Onur Cem Büyüktaş ve Arş. Gör. Dr. Doğukan Kayaöz, EurAsian Congress on Emergency Medicine’nde (EACEM) düzenlenen Sonogames Türkiye Yarışması’nda 2022 ve 2023 yıllarında üst üste birincilik elde etmesi, üniversitenin acil tıp konusundaki yetkinliği ve donanımını gözler önüne serdi. (MURAT TAN)