Aydın'da yeni haftada hava sıcaklıkları artış gösteriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan verilere göre, 27 Mayıs - 2 Haziran tarihleri arasında Aydın’da en düşük sıcaklık 16 derece, en yüksek sıcaklık ise 36 derece olacak. 

Kurban Bayramı tatilinin ilk 3 gününde trafik kazalarında 22 kişi yaşamını yitirdi Kurban Bayramı tatilinin ilk 3 gününde trafik kazalarında 22 kişi yaşamını yitirdi

Haftanın ilk günü, 27 Mayıs Pazartesi, parçalı bulutlu bir hava ile başlıyor. Sıcaklıklar ise en düşük 16 derece, en yüksek 28 derece olarak ölçülecek. 

28 Mayıs Salı günü, parçalı bulutlu hava devam edecek ve sıcaklıklar en düşük 17 derece, en yüksek 31 derece olacak. 

29 Mayıs Çarşamba günü, hava parçalı bulutlu ve sıcaklıklar en düşük 17 derece, en yüksek 32 derece olacak. 

30 Mayıs Perşembe günü, yine parçalı bulutlu bir hava beklenirken sıcaklıklar en düşük 17 derece, en yüksek 31 derece olacak. 

31 Mayıs Cuma günü ise güneşli bir hava hâkim olacak. Sıcaklıklar en düşük 17 derece, en yüksek 32 derece olarak seyredecek. 

1 Haziran Cumartesi günü de güneşli bir hava olacak ve sıcaklıklar en düşük 20 derece, en yüksek 33 dereceye ulaşacak. 

2 Haziran Pazar günü ise haftanın en sıcak günü olacak. Güneşli havada, sıcaklıklar en düşük 24 derece, en yüksek 36 derece olarak ölçülecek. 

Aydın’da bu hafta hava durumu genel olarak parçalı bulutlu ve güneşli geçecek. Özellikle hafta sonuna doğru sıcaklıkların daha da artacağı ve güneşli günlerin devam edeceği tahmin ediliyor.  

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA