Sibergöz-9 operasyonlarında 37 şüpheli yakalandı Sibergöz-9 operasyonlarında 37 şüpheli yakalandı

Aydın Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ve Yunus Timleri, son bir haftada haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 4 hükümlü ile 55 şüpheli şahsı kıskıvrak yakaladı.

Efeler Orta Mahalle'de gerçekleştirilen operasyonda, 2021 yılında annesini silahla öldürmeye teşebbüs eden ve toplam 5 dosyadan 12 yıl hapis cezası ile aranan B.V, Efeler Mahallesi'nde ise 2018 yılında kız meselesi yüzünden tartıştığı R.Ç.'yi kasten öldürmek suçundan 9 yıl 9 ay hapis cezası ile aranan T.K. yakalandı. Her iki şahıs, işlemlerin ardından kapalı cezaevine teslim edildi.

Ayrıca, Aranan Şahıslar Büro Amirligi ve Yunus Timleri tarafından son günlerde yapılan çalışmalarda, hırsızlık suçundan 19 yıl hapis cezası ile aranan E.K, yine hırsızlık suçundan 5 yıl hapis cezası ile aranan T.Ş, yol kesmek suretiyle silahla yağma suçundan 8 yıl 7 ay hapis cezası ile aranan S.A ile birlikte toplam 55 şahıs yakalandı. Operasyonlarda 2 adet ruhsatsız ateşli silah ele geçirilirken, 4 farklı şahıs üzerinde değişik miktarlarda narkotik maddeler bulundu.

Aydın Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların güvenliği ve il genelinde asayişin temini için yürütülen operasyonlara kararlılıkla devam edileceğini açıkladı. (DİLARA YERLİKAYA)