Ayhan Bora Kaplan davasında adı geçen emniyet mensuplarıyla ilgili müfettiş raporu savcılıkta Ayhan Bora Kaplan davasında adı geçen emniyet mensuplarıyla ilgili müfettiş raporu savcılıkta

Efeler İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği ve ŞOK, Yol ŞOK ve Mobil Park Uygulama ekipleri, suç ve suçlularla mücadele çalışmalarına devam ediyor.

Nisan ayı verilerini paylaşan ekipler, halkın yoğun bulunduğu alanlarda ve şehir giriş-çıkış noktalarında gerçekleştirdikleri uygulamalarda, toplamda 57 bin 828 şahsı sorgulandığını, bu kapsamda, 103 şüpheli ise yakalandığını belirtti.

Yol ŞOK kontrollerinde ise 29 bin 965 araç sorgulanırken, 6 araç yakalandı. Ekipler, toplamda 1.988 olaya müdahale etti ve 2 çalıntı araç ile iş yerinden hırsızlık şüphelisi 1 şahsı yakaladı.

Öte yandan ekipler tarafından yapılan operasyonlarda çeşitli suçlara karışan şahısların elinde bulunan yasa dışı eşyalar ele geçirildi. Bu kapsamda; 5 adet ruhsatsız tabanca ve tabancalara ait 25 adet fişek, 3 adet kurusıkı tabanca ve tabancalara ait 26 adet fişek, 10.000 adet kaçak sigara bandrolü, 5 gram esrar maddesi ve 137 adet uyarıcı madde (hap) ile 6 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Ayrıca, Mobil PTS Sistemiyle 17 bin 747 aracın da sorgulandığı belirtildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ