Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) tarafından düzenlenen toplantı, İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul'un başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya ilgili Başkanlar ve Başkan Yardımcıları, İl Ambulans Servisi Başhekimi ve il genelinde hizmet veren kamu, özel ve üniversite hastanelerinin Başhekimleri katılım gösterdi.

Bebeklerdeki kafa şekil bozukluğu sadece yatış pozisyonundan kaynaklanmayabilir Bebeklerdeki kafa şekil bozukluğu sadece yatış pozisyonundan kaynaklanmayabilir

2023 yılı içinde İl içi ve İl dışı nakil istatistiklerinin detaylı bir şekilde değerlendirildiği toplantıda, Acil Servis Başvuru Oranları, Hekim Başına Düşen Muayene Sayıları, Acil Servis Ortalama Bekleme Süreleri, Sevk Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu ile ASKOM Toplantı süreçleri, Hastane ambulanslarının aktif olarak kullanımı ve nöbet listeleri, E-Reçete oranları ele alındı.

Toplantıda Kamu Hastane Hizmetleri Başkanlığı ve Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından yapılan sunumlarla, acil sağlık hizmetlerinin kesintisiz ve ulaşılabilir şekilde sürdürülebilmesine yönelik alınacak önlemler, yapılacak işlemler ve mevcut uygulamaların iyileştirilmesi konularında görüş alışverişi yapıldı.
 

Kaynak: SEZGİN MADRAN