Büyükşehir'den Nazilli’de serinleten hizmet Büyükşehir'den Nazilli’de serinleten hizmet

Her yıl 26 Haziran’da kutlanan Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü, diğer adıyla Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Günü dolayısıyla, Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda çeşitli etkinliklerle farkındalık oluşturuldu.

Etkinlikte İl Sağlık Müdürlüğü ve Efeler İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, tütün ve tütün bağımlılığı hakkında bilgilendirmeler yaparak karbonmonoksit ölçümleri gerçekleştirdi. Değeri yüksek çıkan vatandaşların Sigara Bırakma Polikliniklerinde tıbbi destek alabilmeleri için randevu işlemleri de gerçekleştirildi. 

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlara uyuşturucu nedir, madde bağımlılığı nedir, uyuşturucuya başlama nedenleri, bağımlılık döngüsü ve narkotik suçlarla mücadelenin önemi konularında bilgilendirmeler yaptı.

Ayrıca, Yeşilay Derneği Aydın Şubesi, uyuşturucuyla ilgili bilgi vererek Aydın Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) hakkında bilgilendirmelerde bulundu. 

Etkinliğe İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, Aydın İl Müftüsü Hasan Güneş, Yeşilay Derneği Aydın Şubesi Başkanı Sencer Gündüz, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Oğuz Kendirlioğlu katıldı. 

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA