Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından 1 Mart'tan itibaren başlatılan Emekli Kart uygulaması, başlangıçta sadece et alımlarında yüzde 20 indirim sunuyordu. Ancak, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda 26 Mart'tan itibaren süt ve süt ürünlerinde de bu indirimden yararlanılmaya başlandı.

GEKA, Vali Canbolat Başkanlığında Denizli'de toplandı GEKA, Vali Canbolat Başkanlığında Denizli'de toplandı

Emekliler de, sürekli artan gıda fiyatlarına karşı bu indirimden yararlanarak bütçelerine katkı sağlamak için metrelerce uzunluğundaki kuyruk oluşturuyor. Sabahın erken saatlerinde şube kapıları açılmadan önce oluşan kuyruklar, zaman zaman sokaklara kadar uzanıyor. 

Geçtiğimiz günlerde Başkan Çerçioğlu, yaşanan yoğunluğu dikkate alarak mağazalarda personel takviyesi yapacaklarını ve piyasa koşullarına dayanabilecekleri son güne kadar indirimli satışları sürdüreceklerini belirtti.

Whatsapp Image 2024 04 08 At 09.15.03

YENİ ŞUBELER İSTİYORLAR 
Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala emekliler bayram önü et ve süt ürünleri almak için yine metrelerce uzunluğundaki kuyruğa girdi. Vatandaşlar, Çerçioğlu'na indirim için teşekkür ederek yeni şubeler istediklerini belirtiyorlar. 

Bir vatandaş, "Emekli maaşımla kasaplardan et alamıyordum. Fiyatlar almış başını gitmiş. Buradan indirimli alabiliyorum. Keşke şube sayısı artsa. Özlem başkandan yeni şubeler istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Başka bir vatandaş ise, “Ben köyden geliyorum, başkanıma teşekkür ediyorum. İlçelere de şube açılmasını istiyoruz. Bir emekli maaşım var. Kasaplardan et alamıyorum. İşte et almak için buraya sıraya girdim” dedi.

Whatsapp Image 2024 04 08 At 09.15.02

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA