AYSO Eğitim Atölyesi, sanayiciler için eğitim programlarına başladı AYSO Eğitim Atölyesi, sanayiciler için eğitim programlarına başladı

İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Her yıl 3-9 Eylül tarihleri arasında “Halk Sağlığı Haftası” olarak kutlanan hafta boyunca halk sağlığı konularında toplumun farkındalığını artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirilen ve bu yıl Bakanlığımızca ana teması ‘Sağlıkla Yaşayan Türkiye’ olarak belirlenen etkinlikler düzenlenmiştir. Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğümüz Aile Hekimliği Birimi tarafından ‘Sana En Yakın Hekimin, Aile Hekimin’ temalı stant çalışması yapılmış, vatandaşlara Aile Hekimliği uygulamasının işleyişi ile ilgili bilgi verilmiş ve aile hekimliği sistemini anlatan broşürler dağıtıldı” denildi. 

375858785_317295390810818_4769511956149449398_n

BİLGİLENDİRME YAPILDI 

Açıklamada, “İl Sağlık Müdürlüğümüz ÇEKÜS Birimi tarafından ‘Hayata Sağlıklı Başlamak Her Bebeğin Hakkıdır’  temalı stant çalışması düzenlendi. Gün boyu devam eden stant çalışmasında vatandaşlara evlilik öncesi taramalar, sağlıklı gebelik ve doğum süreci, yeni doğan taramaları konularında bilgilendirme yapıldı” bilgilerine yer verildi. (KIVANÇ UĞUR)