Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İncir Toplantı Salonu’nda yapılan eğitimde 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’na dayanarak hazırlanan "Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmeliği" ve “Canlı Hayvan Ticareti Yapan Satıcıların Çalışma ve Denetlenmesi İle İlgili Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında gerçekleştirilen eğitim toplantısı, 56 yetiştiricinin katılımıyla gerçekleşti  

Yetiştiriciler, hayvan sağlığı ve refahı konusundaki bilgilerini güncelleyerek, Kurban Bayramı öncesi hayvan taşımacılığında karşılaşabilecekleri zorluklara karşı hazırlıklı olmalı konusunda bilgilendirildi. 

SINAVDA BAŞARALI OLAN CELEPLER BELGE ALACAK

Eğitimde, hayvan nakillerinde hayvan refahı ve bulaşıcı hayvan hastalıklarının kontrolünün sağlanmasına yönelik konular ele alındı. Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan hayvan satıcılarına “Çalışma İzni”, nakliyecilere “Yetki Belgesi”, sürücü ve bakıcılara “Yeterlilik Belgesi” verilecek.  

Akaryakıta çifte zam geliyor: Bu gece pompaya yansıyacak Akaryakıta çifte zam geliyor: Bu gece pompaya yansıyacak

AYDIN’DA BUGÜNE KADAR BİN 38 KİŞİYE BELGE VERİLDİ 

Öte yandan, ilgili mevzuatın yayımlandığı 18 Ocak 2012 tarihinden bu yana, İl Müdürlüğü tarafından toplam bin 38 kişiye eğitim verilmiş olup, 862 adet “Çalışma İzni”, “Yetki Belgesi” ve “Yeterlilik Belgesi” düzenlendiği açıklandı.

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA