Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, Aydın genelindeki geçici kurban satış ve kesim yerlerinde denetimler sıklaştırılarak, vatandaşların sağlıklı ve güvenli bir şekilde kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için gerekli tüm önlemler alınarak, il genelinde belirlenen 42 geçici kurban satış yeri ve 125 geçici kurban kesim yerinde, hijyen ve sağlık koşullarına uygunluk kontrolleri düzenli olarak yapılıyor. Bu kapsamda Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Altıntaş, Efeler’de bulunan Çestepe Hayvan Pazarında denetledi.  

Denetimler sırasında kurbanlık kesim ve satış fiyatları hakkında alıcı ve satıcılarla bilgi alışverişinde bulunan Altıntaş, kurbanlıkların sağlık durumları, kesim yerlerinin hijyen koşulları ve genel düzenlemeler hakkında detaylı incelemelerde bulundu.  

Can dostların parklarına özel bakım Can dostların parklarına özel bakım

Denetimlere Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Altıntaş’a, İl Müdür Yardımcısı Hamit Eray Yeşilçayır, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ahmet Gezman, Efeler İlçe Müdürü Mehmet Esen ve Efeler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Seyfettin Özgüralp Yaygıngül de eşlik etti.   

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA