Kuşadası’nda Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Eğitim ve Danışma çalıştayı başladı Kuşadası’nda Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Eğitim ve Danışma çalıştayı başladı

ADÜ Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) iş birliğiyle düzenlenen “Aydın Adnan Menderes Üniversitesi LÖSEV'de Gönüllülük'' Semineri, İsa Bey Salonu’nda yapıldı.

LÖSEV’de gönüllü olanların destek olabileceği etkinliklerin anlatıldığı seminere, Aydın Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Gül Öznur Karabıçak, MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Muammer Korkut, akademik ve idari personel, öğrenciler ile LÖSEV gönüllüleri katıldı.

Seminerde açılış konuşmasını yapan MYO Müdürü Doç. Dr. Gül Öznur Karabıçak, “Ülkemizde her yıl LÖSEV'in öncülüğünde kasım ayının ilk haftası “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası” olarak anılmaktadır. Lösemi hastalığı hakkında toplum bilincini oluşturmakta, çocuklarımızın yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekerek; onlara olan destekleri artırabilme amacıyla Üniversitemizde farkındalık yaratma ve kanserden korunma bilinci oluşturma adına bu gönüllük projesine bir katkı sunmak istedik” dedi.

“LÖSEV’E GÖNÜLLÜ ÜYE OLMAK ÇOK KOLAY”

LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Tuğçe Gücüyener ve LÖSEV yetkilisi Özlem Aydın tarafından gerçekleştirilen sunumlarda, LÖSEV hakkında genel bilgiler, lösemi hastalığı, gönüllüler ile gerçekleştirilen etkinlikler, yapılması planlanan etkinlikler vb. konularda katılımcılar bilgilendirildi. Seminerde konuşma yapan Tuğçe Gücüyener ve Özlem Aydın, “LÖSEV, 1998 yılından bu yana tüm Türkiye genelinde binlerce lösemili çocuk ve ailesine maddi-manevi destekler iletmekte, çocukları yaşama bağlamaktadır. Bu denli önemli ve kutsal görevi, bir sivil toplum kuruluşu olarak, tamamen gönüllü kişiler ve hayırsever Türk halkının destekleri ile gerçekleştirmektedir. Bu anlamlı çabalar çocuklarımızın yüzünde birer gülümseme, tedavilerinde hızlı ilerlemeler olarak bizlere yansımaktadır. LÖSEV’e gönüllü üye olarak, lösemili ve kanser hastası çocuklara destekler vermek isteyecek herkese kapılarımız sonuna kadar açıktır. Bir LÖSEV gönüllüsü olarak küçük-büyük, kadın-erkek, çalışan-emekli herkesin, çocuklarımızı yaşama bağlamak için yapabileceği bir şeyler mutlaka var. LÖSEV’e gönüllü üye olmak çok kolaydır” dedi.

Seminerde katılımcılara ayrıca, Lösemi hastalığını yenerek halihazırda kendileri de LÖSEV’e gönüllü olarak katkı sunan kişilerin deneyimleri paylaşıldı. (MURAT TAN)