Törene, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent’in yanı sıra TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Çine Kaymakamı Murat Büyükköse, Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem, Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bertan Akyol, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, il ve ilçe müdürleri, akademik ve idari personel ile siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldı.

EĞİTİMLERLE SEKTÖRÜN BEKLENTİSİNE UYGUN, DONANIMLI BİREYLER YETİŞTİRİLECEK

Bu iş birliği sayesinde öğrencilere ve sektör çalışanlarına önemli fırsatlar sunulacağını belirten Çine MYO Müdürü Doç. Dr. Hasan Erdoğan, AYTO AYMES Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi’nin Fırın ve Unlu Mamuller Üretim Operatörü alanında yapılacak sınav ve belgelendirme süreçlerinde gıda işleme bölümü akademisyenlerinin, değerlendirici ve eğitmen olarak görev alabileceğini belirterek, öğrencilere sunulacak uygulamalı eğitimler ile sektörün beklentilerine uygun, donanımlı ve belgeli bireyler yetiştirileceğini ifade etti.

GERÇEKLEŞTİRİLEN İŞ BİRLİĞİ İLE SADECE AYDIN’A DEĞİL TÜM TÜRKİYE’YE HİZMET VERECEĞİZ

AYTO AYMES Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezinin Fırın ve Unlu Mamuller Üretim Operatörü alanında yapılacak sınav sonucu alınan belgelerin Avrupa Birliği'nde geçerli olduğuna değinen Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, “Bu süreçte ekipmanların tam olarak sağlanması önemli bir adımdı. Eksikleri Ticaret Odası olarak tamamladık ve bugün büyük bir gururla bu açılışı gerçekleştiriyoruz. Bu başarı, tüm sektörler için özellikle Çine, Aydın ve üniversitemiz için büyük kazançlar sağlayacaktır. Gerçekleştirilen iş birliği ile sadece Aydın’a değil tüm Türkiye’ye hizmet vereceğiz.” dedi.

EĞİTİMDEKİ KARARLILIĞIMIZI SÜRDÜRECEK; İŞ BİRLİKLERİNDE YER ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Küresel 'restart': Dünya çapında işletmeleri etkileyen büyük bir kesinti yaşanıyor Küresel 'restart': Dünya çapında işletmeleri etkileyen büyük bir kesinti yaşanıyor

Çine Meslek Yüksekokulu ve Aydın Ticaret Odası AYMES Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi iş birliğiyle hayata geçirilen bu önemli projenin açılışında yer almaktan mutluluk duyduğunu belirten Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, “Üniversite-sanayi iş birliği kapsamında ADÜ’nün Aydın için yenilikçi çözümler ürettiğini ve toplumsal kalkınmaya katkı sağladığını belirtmek isterim. Bu açılış, öğrencilerimize gerçek dünya deneyimleri sunacak, araştırma ve geliştirme faaliyetlerimizi destekleyecek ve yerel ekonomiye katkı sağlayacaktır. İş birliğinin her iki taraf için de faydalı olmasını temenni ediyorum. Tüm bu amaçlar doğrultusunda, eğitimdeki kararlılığımızı ve öğrencilerimize olan sorumluluğumuzu sürdürecek iş birliği projelerinde yer almaya devam edeceğiz.” dedi.

REKTÖRÜMÜZÜN GÖREVE GELDİĞİNDEN BU YANA GAYRETLERİNİ İZLİYORUZ, BUNLARA ŞAHİDİZ

Üniversite-sanayi iş birliği ile gerçekleştirilen ve Türkiye’de ikinci, Ege bölgesinde birinci olan bu projeyi çok kıymetli bulduğuna değinen TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, “Aydın turizm kenti, tarım kenti ve termal kent olmasının yanında sanayi, ticaret ve üniversite şehri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Üniversitemizin, üniversite-sanayi, iş insanları ve diğer alanlarla iş birliğini çok önemsiyoruz. Üniversiteler kendi akademik gelişimini sağlamalılar ama bölgelerin harekete geçmesinde de önemli dinamiklerdir. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Bülent Kent’in göreve gelmesinden bu yana bu dinamiklerin harekete geçirilmesi noktasında gayretlerini izliyoruz, şahidiz. Bu anlamda Sayın Rektörümüze huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönem adına bölgemizden ve Çine’den çok umutluyum. Üniversitemiz bu iş birliğiyle bölgemizin ve tüm Türkiye’nin istihdam, ihracat ve üretim kapasitesini artıracaktır. Aydın'ın ve Türkiye'nin ekonomik potansiyelini artırmaya yönelik yapılan bu tür çalışmaların destekleyicisi olmaya devam ediyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ