Aydın Valiliği, il genelinde trafik güvenliğini arttırmak ve korumak amacıyla Haziran ayı boyunca yoğun denetimler gerçekleştirdi. Valiliğin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından yapılan kontrollerde toplam 148 bin 755 araç denetlendi ve 28 bin 631 araca işlem yapıldı. 

KAZALARDA 782 KİŞİ YARALANDI, 3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Alınan tüm önlemlere rağmen, trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle Haziran ayı içerisinde Aydın'da toplam 911 trafik kazası meydana geldi. Bu kazaların 351'i maddi hasarlı, 557'si yaralamalı ve 3'ü ölümlü kaza olarak kaydedildi. Kazalarda toplam 781 vatandaş yaralanırken, 3 vatandaş hayatını kaybetti. 

JASAT Timleri suçlulara göz açtırmıyor JASAT Timleri suçlulara göz açtırmıyor

Aydın Valiliği, ilde trafik güvenliği ve vatandaşların can ve mal emniyetini daha etkin bir şekilde sağlamak için alınan tüm tedbirlerin arttırılarak aynı kararlılıkla sürdürüleceğini belirtti. Trafik kurallarına uyan ve trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destek gösteren vatandaşlara teşekkür eden Valilik, sürücü ve vatandaşların daha duyarlı olmaları gerektiğini vurguladı. 

Valilik, özellikle hatalı şerit değiştirme, alkollü araç kullanma gibi kural ihlallerine dikkat edilmesi gerektiğini ve kural ihlali yapanların 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbar edilmesi hususunda vatandaşlardan destek beklediklerini belirtti. 

Kaynak: HABER MERKEZİ