Germencik ve Didim’den Efeler’e transfer Germencik ve Didim’den Efeler’e transfer

Aydın Tarım ve Orman Müdürlüğü Zeytin toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda; komisyonun Eylül ayında almış olduğu kararlar kapsamında İl Müdürlüğünce yürütülen sulama, nitrat izleme ve iyi tarım uygulamaları kodu, bitki koruma ve gübre bayileri, organik ve iyi tarım uygulamaları, temel gübreleme teknikleri konularında gerçekleşen eğitim, izleme, kontrol, geliştirme ve denetim faaliyetleri hakkında sunum yapıldı.

Ayrıca İl Tarım ve Orman Müdürlüğü paydaşları ile birlikte yürütülen ''Bitki Koruma ve Besleme Ürünlerinin Ambalaj Atıklarının Toplanması ve Bertarafı'', "İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolü" ve "Doğadan Modaya Organik Pamuk" Projesi çalışmaları hakkında bilgi verilerek 2023 yılı gerçekleşme durumları hakkında sunum yapıldı.

Komisyon üyeleri tarafından çalışmalar hakkında değerlendirmeler yapılarak etkin su kullanımı ve iyi tarım uygulamaları konularında kararlar alındı.

Zirai Kaynaklı Kirlilik Kontrolü Komisyonunun toplantı katılım bilgileri ve alınan kararlar İl Su Yönetimi Koordinasyon Kuruluna sunuldu.

Komisyon Toplantısına Şube Müdürü Mehmet Çakmak, DSİ 21. Bölge Müdürlüğü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Aydın Ticaret Odası, Aydın Ticaret Borsası, Efeler Ziraat Odası, Akçay, Nazilli ve Adnan Menderes Sulama Birliği temsilci üyeleri ile ilgili teknik personel katıldı.

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA