Aydın’ın arıcılık ve bal üretimi konusundaki güçlü potansiyeline değer katmak amacıyla kurulan Bal ve Arı Ürünleri Üretim ve Pazarlama Kooperatifi, Aydın balını Dünya’ya göndermeye devam ediyor. Macaristan’dan gelen 21 ton 425 kg bal siparişini karşılamak üzere Efeler ilçesi Umurlu Mahallesi’ndeki tesislerinde hazırlıklarını tamamlayan kooperatif, arıcılardan doğrudan temin ettiği 817 teneke balı tıra yükleyerek Macaristan’a yolladı.

Nazilli Belediyesi’nde değişim sürüyor Nazilli Belediyesi’nde değişim sürüyor

“ÜLKEYE 248 MİLYON DOLAR GİRDİ SAĞLANDI” 

Aydın’ın geçen yılki hayvansal ürün ihracatından bahseden İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Hamit Eray Yeşilçayır,“2023 yılında İlimizden 41.125 ton miktarında çeşitli hayvansal ürün ihracatı ile ülkemize yaklaşık 248 milyon dolar girdi sağlanmıştır. İlimizde üretilen tarımsal ürünlerin ihracat yoluyla pazarlanabilmesi için üreticilere olan destek devam edecektir.” 

İhracat sürecine katılan isimler arasında İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Hamit Eray Yeşilçayır, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ahmet Gezman, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ayhan Özdemir ve Bal ve Arı Ürünleri Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı Mehmet Gür yer aldı.  

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA