Aydın Valiliği, Nisan ayı boyunca meydana gelen trafik denetimleri ve kazalarıyla ilgili bilançoyu paylaştı.

Ayhan Bora Kaplan suç örgütü soruşturması kapsamında 4 emniyet görevlisi hakkında gözaltı kararı Ayhan Bora Kaplan suç örgütü soruşturması kapsamında 4 emniyet görevlisi hakkında gözaltı kararı

Valilik gözetimi ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, Nisan ayında 133 bin 599 aracın kontrol edildiği ve bu kontroller sonucunda 20 bin 361 araca cezai işlem uygulandığı ifade edildi.

754 KAZA MEYDANA GELDİ, 11 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Aydın Valiliği tarafından yapılan açıklamada, alınan tedbirlere rağmen trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle il genelinde 297 maddi hasarlı, 446 yaralamalı ve 11 ölümlü olmak üzere toplamda 754 trafik kazasının meydana geldiği vurgulandı. Bu kazalarda 640 vatandaşın yaralı kurtulduğu, ancak 11 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Trafik güvenliğinin artırılması ve vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için alınan tedbirlerin artırılacağını ve bu konuda kararlılıkla çalışmaların sürdürüleceğini ifade edilen açıklamada ayrıca, vatandaşların trafikte karşılaştıkları kural ihlallerini 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirmelerinin önemine vurgu yapıldı.

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA