Aydınlı minikler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kuruluşunun 100. yılı ve 4-6 yaş Kur’an kurslarının açılışının 10. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen şenlikte doyasıya eğlendi. 

Aydın Müftülük Külliyesi Müftü Ömer Kocaoğul Konferans Salonu’ndaki şenliğin açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Hasan Güneş, çocukların milli ve manevi değerlerle yetişmesinin önemine vurgu yaptı. "Burada yarının büyükleri olacak yavrularımız var. Bizler her zaman çocuklarımızın ve gençlerimizin yanındayız. İstiyoruz ki çocuklarımız milli ve manevi değerlerimizi daha iyi tanısınlar ve öğrensinler. Bugün burada çocuklarımızın eğlenirken öğrenebileceği, kültürel mirasımızı tanıyabileceği çok güzel etkinlikler olacak" dedi. 

Etkinlikte, Hüseyin Goncagül ve ekibi Hacivat-Karagöz, Nasrettin Hoca, çocuk ilahileri ve kukla gösterileri ile miniklere keyifli anlar yaşattı. Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Vakıf Katılım Bankası iş birliğinde gerçekleştirilen program, çocukların hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağladı. 

İl ve İlçe Gençlik Koordinatörlüğü tarafından organize edilen oyun parkında çocuklar gönüllerince vakit geçirdi. Gün boyu arkadaşlarıyla oyunlar oynayan minikler, unutulmaz bir gün yaşadı. 

İncirliova’daki tarihi köprü restore edildi İncirliova’daki tarihi köprü restore edildi

İl Müftüsü Güneş, "Beşikten mezara kadar bizlere öğrenmemizi öğütleyen bir Peygamberimiz var. Burada Peygamberimizin öğüdünü dinleyen yüzlerce evladımız var. Bu evlatlarımızın yetişmesinde başta Kur'an kursu öğreticilerimiz ve aileleri olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum" diyerek şenliğe katkı sağlayan herkese teşekkür etti. 

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA