Devam eden eğitimlere ilişkin bilgilendirmede bulunan AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş, İŞKUR Aydın İl Müdürlüğü aracılığıyla; dış ticaret, satış-pazarlama, uluslararası ilişkiler vb. bölümlerden mezun, İngilizce bilgisi olan iş başvurusunda bulunmuş yararlanıcıların katıldığı eğitimler vesilesiyle sanayici firmaların ihracat kabiliyetlerini artırabilecekleri yetişmiş elemanları bulmalarına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

“4 MAYIS’TAKİ EĞİTİMLERE TÜM FİRMALARI ÇAĞIRIYORUM”

Erzincan'da 1,3 tonluk kurbanlık boğa "Toro" alıcısını bekliyor Erzincan'da 1,3 tonluk kurbanlık boğa "Toro" alıcısını bekliyor

Sanayici üyelerin bünyesinde istihdam edilen personelinin de katılımıyla 20 kişilik ve 24 saatlik Dış Ticaret İstihbarat Personeli Yetiştirme Eğitimleri’nin sürdüğünü kaydeden Başkan Maraş, “Eğitimlerimiz, odamız Dış Ticaret Danışmanı Fahrettin Koşan tarafından verilmektedir. Bu eğitim programlarıyla, sanayici firmalarımızın ihracat kabiliyetlerini artırabilecekleri yetişmiş elemanları bulmalarına katkı sağlamayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı. İhracata yönelik çalışan tüm AYSO üyelerine Dış Ticaret İstihbarat Personeli istihdam etmeleri çağrısında da bulunan Maraş, “Ürünlerin en karlı şekilde hangi ülkelere ihraç edebileceklerini analiz edecek yetenekte işgücü yetiştirdiğimize inanıyorum. 4 Mayıs 2023 tarihinde başlayacak eğitimimizden, tüm firmalarımızı faydalanmaya çağırıyorum. Bu konularda ihracatçı her üyemiz uzun vadeli düşünerek bu konularda yetişmiş hazır iş gücünü mutlaka kullanmalıdır. Böylece, iç piyasadaki sıkışıklığı, dünya piyasalarında potansiyel onlarca ülke pazarına girerek çok rahat aşabileceklerdir” diye konuştu. (MURAT TAN)