İmza attığı sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiren AYSO ile TEV arasında protokol imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında TEV Aydın Temsilciliği, AYSO binasında hizmet vermeye başladı. Protokol imza töreninde yapılan konuşmalarda, eğitimde fırsat eşitliği vurgusu öne çıktı. 

Whatsapp Image 2024 05 20 At 17.12.56

“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYUYORUZ” 

Açılış konuşmasını yapan AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş, “Aydın Sanayi Odası çatısı altında TEV İl Temsilciliği’ni gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Eğitim, toplumların gelişimi ve geleceği için kritik bir öneme sahiptir. Eğitimin fırsat eşitliğini sağlamak ve her öğrencinin potansiyelini gerçekleştirmesine olanak tanımak istiyoruz. Öğrencilerimizin daha ortaokul seviyesinde yetenek ve ilgi alanlarına göre yönlendirmek ve rehberler yapmak için sanayiciler olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Odamızla birlikte eğitimin her kademesine destek olmak ve gençlerimize daha iyi bir gelecek sunmak için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Bu protokolle Aydın’da meslek liselerinde eğitim görecek olan başarılı fakat maddi zorluklar nedeniyle eğitimlerine devam etmekte güçlük çeken gençlerimizin eğitimlerine destek olacak bir işbirliği hedefliyoruz. Böylelikle daha fazla gencimizin geleceğe umutla bakmasını sağlayarak eğitim hayatlarına katkı vereceğiz. Gençlerimize sunulan her katkı, ülkemizin yarınlarına yatırımdır” ifadelerini kullandı. 

“ÇOK GÜZEL BİR BAŞLAGIÇ…” 

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın ise “Geçtiğimiz sene tam 107 bin üniversite öğrencisi burs için bize başvurdu. Her sene 10 binlerin, 20 binlerin üzerinde başvuru alıyoruz. Buluğumuz kaynaklar doğrultusunda bu öğrencilerimizin küçük bir kısmına evet diyebiliyoruz. Şu anda hâlihazırda 17 bin 800 bursiyerimiz var. Sayıyı artırsak da son dönemde ihtiyaç o kadar çok artıyor ki, bir türlü talebe yetişemiyoruz. Çok güzel bir başlangıç yaptık. Bu kalabalığı görünce çok daha heyecanlandım. İnanıyorum ki, Aydın bayağı ses getirecek” diye konuştu. 

Whatsapp Image 2024 05 20 At 17.12.57

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI 

Taşkın, konuşması sırasında vakfın ilk bursiyerlerinden Fırat Tekin ile 5 yıl önceki bursiyerlerinden Ümmü Kardelen Yıldız Önal’ı kürsüye çağırarak, düşüncelerini dile getirmelerini istedi. Tekin ile Önal, TEV’in yaşamlarına sunduğu katkıdan söz etti. Önal, konuşması sırasında oldukça duygusal anlar yaşadı. 

“ÜZERİMİZE NE DÜŞERSE YAPMAYA HAZIRIZ” 

İmza töreninde konuşan Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, “Aydın için çok güzel bir düşünce ve gelişme olduğunu daha önce de belirtmiştim. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın ertesi günü böyle bir açılışın yapılması çok keyifli. Çok güzel işler yapacağınıza canı yürekten inanıyorum. Zira Türk Eğitim Vakfı eğitime, fırsat eşitliğine gösterdiği çabayla hepimizin gönlünde taht kurmuş bir kuruluş. Yaptığınız işi çok kıymetli buluyorum. Aydın’daki arkadaşlarımıza, Aydın Sanayi Odamıza, Ticaret Odamıza çok teşekkür ediyorum. Biz de üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız” görüşlerini dile getirdi. 

PROTOKOL İMZALANDI 

TEV Aydın İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Elmas Maraş, TEV İzmir Şube Başkanı Gülnur Soybayraktar ile Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Gülfidan Kendirlioğlu’nun da

birer konuşma yaptığı etkinlikte, konuşmaların ardından imza törenine geçildi. 
Maraş ve Taşkın, işbirliği protokolünü birlikte imzaladı. Ardından protokol tarafından kurdele kesildi. 

Törene AYSO Meclis Başkanı Hakkı Gözlüklü, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Nazilli Belediye Başkanı Dr. Ertuğrul Tetik ve AYSO üyelerinin de arasında olduğu çok sayıda davetli katıldı. 

Sahipsiz köpeklerin saldırdığı 7 yaşındaki çocuk yaralandı Sahipsiz köpeklerin saldırdığı 7 yaşındaki çocuk yaralandı

Öte yandan, AYSO binasında hizmete giren TEV Aydın İl Temsilciliği’nin yönetimi şu isimlerden oluşuyor: Elmas Maraş, Canan Başaloğlu Gözlüklü, Yağmur Aksüt, Şenil Pehlivan, 
Oya Pehlivan, Canan Yörüyen, Pelin Arslan. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR