AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş, Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Pehlivan, Genel Sekreter Kerem Öden, TOBB Aydın Genç Girişimciler Başkanı Hilmi Duruoğlu ve TOBB Aydın Genç Girişimciler Başkan Yardımcısı Anıl Kösehancı, zoom üzerinden bağlanarak, 15 proje sahibi genç girişimci ile bir araya geldi.

“Çine’mizi muhasebeci titizliğiyle yönetiyoruz” “Çine’mizi muhasebeci titizliğiyle yönetiyoruz”

Toplantıda, Tedarik Zinciri Yönetimi, Finansal Süreç Yönetimi, Pazarlama Stratejileri, Rakip Analizi-Doğru Fiyatlandırma-Rekabet Avantajı Oluşturma, Hukuki Danışmanlık, Kurumsal İhtiyaç Analizi ve Büyüme Stratejileri gibi konularda bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıldı.

Hizmet kapsamında Aydın Sanayi Odası, programa dâhil olan, makine ve gıda üretimi konularında geliştirecekleri projeleri kabul gören 15 yeni genç girişimciye yol göstererek faydalı çalışmalara imza atılması hedefleniyor.

ROL MODEL OLACAK

Konu hakkında değerlendirmede bulunan AYSO Başkanı Gökhan Maraş, “Odamız koordinatörlüğünde faaliyetlerini yürüten TOBB Aydın Genç Girişimciler Kurul Üyelerimiz ve Aydın Sanayi Odası olarak, KOSGEB tarafından ‘İleri Girişimcilik Destekleme Programı’ kapsamında desteklenen genç girişimcilerimizin faaliyetlerinin geliştirilmesine destek olmak amacıyla gönüllü mentorlük yapacağız. İnanıyorum ki; bu mentorlük programı girişimcilerimize güzel bir rol model çalışması olacaktır. Bu çalışmada amacımız; girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve becerilerini geliştirmek, onları destek alacakları proje konusuna göre deneyimli sanayicilerimiz ile bir araya getirerek girişimcilik ekosisteminde yer alan aktörler arası işbirliğini arttırmak, yeni işletmelerin kurulmasını ve sürdürülmesini sağlamak. Bu sayede İlimize ve ülkemiz ekonomisine destek olurken girişimcilerimize de yeni çıktıkları bu yolda rehber olabilirsek ne mutlu” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ