AYTO, üyelerinin sorunlarına çözüm bulmak adına çalışmalara devam ediyor. Geçtiğimiz hafta ASTİS'te düzenlenen üye buluşmasında, yelerinin taleplerini dinleyerek not eden AYTO Başkanı Hakan Ülken, talepleri yetkililere ileterek kısa sürede çözümlerini sağlandı. 

Aydın’ın sıcağı asfalt eritiyor Aydın’ın sıcağı asfalt eritiyor

Başkan Hakan Ülken, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

“Geçtiğimiz hafta Aydın Ticaret Odası olarak ASTİS ve Gıda Çarşısı'nda gerçekleştirdiğimiz toplantılarda üyelerimizden gelen taleplerle ilgili yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde; Büyükşehir Belediyesi Halk Otobüsleri, 3 Haziran Pazartesi gününden itibaren ilk etapta sabah ve akşam mesai başlangıç ve bitim saatleri olmak üzere seferlere başlayacaktır.  Kanalizasyon sistemi ile ilgili ekipler çalışmaya başlamıştır.  Trafik kazalarına neden olan alanlarla ilgili kasis çalışmaları gündeme alınmıştır.  Efeler Belediyesi, temizlik, ilaçlama ve kaçak çadırlara müdahale işlemlerine başlamıştır.  DSİ Bölge Müdürlüğü, sulama kanalındaki ıslah çalışmalarına ve yola sarkıp trafiği olumsuz etkileyen tellerin tamirine başlamıştır.  Türk Telekom, projede kalan yüzde otuzluk fiber bağlantılarını iki ay içerisinde tamamlayacaktır. Türk Telekom’la sorun yaşayan üyelerimize direkt hat ile görüşebilecekleri numara paylaşılmıştır.” 

ÜLKEN, YETKİLİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Ülken, çözüm odaklı yaklaşımlarından dolayı yetkililere teşekkür ederek, “Çözüm odaklı yaklaşımları ve hassasiyetlerinden dolayı Aydın Valimiz Sn. Yakup Canbolat’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Özlem Çerçioğlu’na, Efeler Belediye Başkanımız Sn. Anıl Yetişkin’e, DSİ Bölge Müdürümüz Sn. Birol Çınar’a ve Türk Telekom Müdürümüz Sn. İlhan Aytekin’e odam ve üyelerim adına teşekkür ederim. Üyelerimiz ve Aydınımız için çalışmaya devam…” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA