Bozdoğan Belediyesi’nde sabah saatlerinde haciz şoku yaşandı. Eski Belediye Başkanı CHP’li eski Başkan Tümer Apaydın’ın ortağı olan Necdet Erişken’in alacakları için belediyeyi icraya vermesi nedeniyle binaya gelen haciz memurları mal sayımı yaptı.

Konuyla ilgili Yeni Kıroba Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Ak Partili Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş kendisi belediyede yokken haciz memurlarının geldiğini belirterek “ Tümer Apaydın’ın eski ortağı Aydın Ticaret’in sahibi Necdet Erişken’in belediyeden alacağı vardı.

Müfettiş kamu zararı çıkardı. Erişken’e kamu zararı dışındaki meblağı ödemeyi teklif ettik. Bozdoğan halkı biliyor, bunlar 15 sene boyunca belediyeyi sömürdüler. Ben mal bildiriminde bulunduğum halde icra gönderdiler” dedi.

“İCRA ONLARIN İCRAAT BİZİM İŞİMİZ”

Aydın’da simit zamlandı Aydın’da simit zamlandı

Nalbur dükkanı işleten Necdet Erişken’in faizleriyle birlikte toplam 1 milyon lira civarında belediyeden alacağı bulunduğunu ifade eden Altıntaş “Bunun 300 bin lirası kamu zararı. İstinaf süreci bitene kadar kamu zararı kısmını beklemesini istedim. Geri kalanı ödemeye hazırdım ama kabul etmedi. Birinci mahkemeden sonra hemen icraya verdi. Gerçi bunların ne filmler çevirdiği bütün Bozdoğan biliyor. Bütün alacağından feragat etse bile belediyeyle helalleşemez. Kamu zararını kabul edecek veya mahkemeyi bekleyecek. Bugüne kadar ne borçlar ödedik, bunu da öderiz. İcra onların icraat bizim işimiz” şeklinde konuştu. (FİLİZ ÖZDEMİR)