Hizmet etme ve Koçarlı’yı geliştirme arzusu ile Belediye Başkanlığı görevine başlayan Arıcı, ilçenin en büyük sorunlarından biri olan çöp sorununun çözümü için hemşerilerine söz vermişti.  Arıcı, sözünü tutarak ekiplere verdiği talimat ile çalışmaları başlattı.

”KAYBEDECEK VAKTİMİZ YOK, İŞİMİZ ÇOK”

Her zaman Koçarlı’yı geliştirme arzusu içerisinde olduklarını, Koçarlı’yı daha ilerilere taşımak, insanların yaşam kalitesini artırmak için çalıştıklarını ifade eden Koçarlı Belediye Başkanı Özgür Arıcı, “Göreve geldikten sonra gördük ki belediyenin asli görevlerinden olan çöp toplama ve depolama işi bile yapılmamış, vatandaşa hizmet gitmemiş. Bizim kaybedecek vaktimiz yok, işimiz çok. İlçenin her yerinde çöp dağları oluşmuş. Çakırbeyli tarafından girdiğinizde merkez mezarlığın yanında, Bıyıklı'da, Yeniköy'de, Esentepe'de çöp dağları oluşmuş ve o çöpler orada duruyor. Çok kötü bir görüntü ve insan sağlığını tehdit edercesine bir manzara vardı. Verdiğimiz sözler arasında Koçarlı’mızı çöp dağlarından kurtaracağız ve ilçemizin çöplerini geri dönüşüme kazandıracağız demiştik. Bugün itibariyle de verdiğimiz sözü tutuyoruz” dedi.

“GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRACAĞIZ”

Tralleis için tanıtım atağı Tralleis için tanıtım atağı

Çöp dağlarının ve  atık alanlarının en kısa sürede temizleneceğinin de altını çizen Başkan Arıcı “Bir daha bu şekilde çöp dağları oluşmaması için gerekli tüm önlemleri alacağız. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Özlem Çerçioğlu’nun destekleri ile de ilçemizdeki çöpleri geri dönüşüme kazandıracağız” diye konuştu.

Kaynak: HABER BÜLTENİ