Koçarlı Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Koçarlı Belediye Başkanı Özgür Arıcı, meclis toplantısı öncesi basın açıklamasında bulundu. Arıcı, göreve geldiği 16 Nisan tarihinden sonraki süreci değerlendirdi.   

Kuşadası Belediyesi vatandaş taleplerine kayıtsız kalmadı Kuşadası Belediyesi vatandaş taleplerine kayıtsız kalmadı

“SANTRAL FİRMASINA 3 MİLYON TL BORCUMUZ VAR”

Eski Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan'ın döneminde hayata geçirilen GES projesinden gelir elde edilmediğini ve santral firmasına 3 milyon lira borçlu olduklarını söyleyen Arıcı: “Güneş enerjisi santrali kurulmuş ancak biz bu santralden gelir elde edemiyoruz. Çünkü eksikler var. Bununla ilgili itfaiye raporları var. Eksikler tamamladıktan sonra, üretici firmaya 3 milyon TL para ödenmesi gerekiyor. Bu 3 milyon ödendikten sonra biz santralden gelir almaya başlayacağız. Üretici firmaya 3 milyon TL borcumuz var.” dedi.  

“NAKLİYE FİRMASINA 760 BİN LİRA BORCUMUZ VAR”  

Koçarlı'daki çöp dağlarını temizlemeye çalıştıklarını en kısa sürede de Koçarlı'yı çöp dağlarından kurtaracaklarını dile getiren Arıcı, kendisi göreve gelmeden önce yapılan çöp temizleme çalışmalarından nakliye firmasına 760 bin lira borçlu olduklarını açıkladı. Arıcı: “Çöp dağlarını temizlemeye çalışıyoruz. Koçarlı'yı bu çöp dağlarından kurtaracağız. Seçimden önce çöp dağlarında kamyonlar çalıştı, çöp götürdüler ama hiçbir şey götürmediler. Bu çöpleri taşıyan nakliye firmasına da 760 bin lira borcumuz var. Bana hayırlı olsun ziyaretlerinden sonra alacaklılar geliyor. Nakliye firması sahibi arkadaş da geldi, daha bir lira ödenmemiş firmaya” ifadelerini kullandı.   

“250 BİN LİRALIK BORCU NEDİM KAPLAN ÖDEYECEK”  

Başkan Arıcı Nedim Kaplan'a seslendi ve belediyeye fatura edilen 250 bin liralık çeki ödemeyeceğini söyleyerek, 20 Temmuz'a kadar parayı getirmesini istedi. Arıcı: “AK Partili meclis üyelerim bilhassa size söylüyorum. Hepiniz biliyorsunuz, hepiniz vardınız, iftar yemeği verdiniz. İftar yemeğinde dediniz ki bu hayır yemeği, iftar yemeği biz sevap işliyoruz. Buraya gelen herkesten sayın Nedim Kaplan para toplamış. Ben iftar yemeği vereceğim, hayır yapacağım diye herkesten para toplamış. Müteahhiti para vermiş, iş insanı para vermiş. Bu yardımları almış aynı zamanda da Koçarlı Belediyesi'ne 20.07.2024 tarihine çek kesmiş. Buradan sesleniyorum Sayın Nedim Kaplan, 20 Temmuz 2024 gününe kadar 250 bin TL'yi Koçarlı Belediyesi'ne ödeyecek. Müteahhitlerden, esnaflardan, iş insanlarından aldığı parayı getirecek Koçarlı Belediyesi'ne verecek. Sadece kendi eşinin dostunun katıldığı bu iftar yemeğinin parasını Koçarlı halkı ödemeyecek. Bu parayı Nedim Kaplan ödeyecek. Seçim vaadi olarak çimento, hediye çeki dağıtıldı, kum dağıtıldı. İnşaat firması yetkilisi alacak için geldi. Ama bize gelen ne irsaliye fişi ne başka belge hiçbir şey yok. Bunlar seçim vaadi olarak seçmene dağıtılmış”  dedi.

“SEÇİM VAADİ OLARAK YAPILAN FATURALARI ÖDEMEYECEĞİZ”  

Arıcı seçim vaadi olarak belediyeye fatura edilen hiçbir faturayı ödemeyeceğini belirterek “Buradan yine sesleniyorum bu firmaya olan borcu da sayın Nedim Kaplan ödeyecek. Bu faturayı kabul etmiyorum. Seçim vaadi olarak yapılan hiçbir faturayı kabul etmiyorum. Koçarlı Belediyesi bu paraları ödemeyecek. Ben nasıl seçim çalışmalarımı kendim yaptıysam, Nedim Kaplan da kendi seçim çalışmalarının faturalarını ödeyecek. Koçarlı Belediyesi olarak bu faturaları kabul etmiyoruz.” ifadelerine yer verdi.  

“GÖREVE BAŞLADIĞIMDAN İTİBAREN 572 BİN LİRA BORÇ ÖDEDİM”  

Göreve geldiğinden itibaren ödediği borçları paylaşan Arıcı, toplam 572 bin 242 lira ödediğini söyledi. Arıcı: “16 Nisan'da göreve başladım. Göreve başladığım günün sabahında bir firmaya ait 200 bin lira çek ödedim. Kasada bir kuruş para yoktu, 200 bin liralık çek ödedik. 15 Mayıs'ta da 200 bin liralık olmayan unun parasını ödedim” diyerek sözlerini noktaladı. 

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA