Arslan, bölgedeki seçimlerin büyük bir siyasi olgunluk içinde tamamlandığını ve sonuçların bölge insanının iradesini yansıttığını belirtti. Seçimlerin galibinin net bir şekilde demokrasi olduğunu ifade eden Arslan, kazanan adayları ve meclis üyelerini tebrik etti.

Tokat'ta 5,6 büyüklüğünde deprem Tokat'ta 5,6 büyüklüğünde deprem

“SORUNLAR DOSYASI REFERANS OLACAK”

Açıklamasında, bundan sonra yapılması gereken çalışmaların belirli olduğunu dile getiren Arslan, siyasi parti adaylarına önceden sunulan "Sorunlar Dosyası"nın seçilen başkanlar ve meclis üyeleri için önemli bir referans olacağına inandığını belirtti. Arslan: “Bundan sonra yapılması gereken çalışmalar bellidir. Siyasi parti adaylarına seçimden önce takdim ettiğimiz “Sorunlar Dosyası”nın seçilen başkan ve meclis üyeleri için iyi bir referans olacağına inanıyorum. Bölge insanımızın siyasi düşüncesi ne olursa olsun; kentimizin ve bölgemizin sorunları bellidir. Sanayi ve ticaret alanlarının yetersizliği, trafik yoğunluğu ve altyapı sorunları ilk akla gelen ve çözülmesi gereken önemli konulardır” dedi.

Arslan ayrıca, şehir yönetiminde paydaşların görüşlerinin alınması ve ortak bir yönetim biçiminin benimsenmesinin başarıya ulaşmanın anahtarı olduğunu vurguladı. Tüm siyasi partilere eşit mesafede olduklarını ve işbirliğine hazır olduklarını belirten Arslan, ortak menfaatin şehrin ve bölgenin kalkınması olduğunu söyledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ