31 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimlerde yüzde 50’lik oy oranıyla üçüncü kez Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, mazbatasını alarak yeni dönemdeki görevine başladı. Çerçioğlu, seçimin kaybedeninin olmadığını, kazananın Aydın olduğunu vurguladı. 

Whatsapp Image 2024 04 05 At 11.26.42 Am

Aydın Adliyesi’ne gelerek İl Seçim Kurulu Başkanı Hâkim Erkan İlbay’dan mazbatasını alan Çerçioğlu, “Çok uğraştık biz bunu almak için. Bu seçimin kaybedeni yok, kazananı Aydın’dır. Benle beraber 21 adaydık biz. Karşımda 20 aday vardı. Çok demokratik bir yarış oldu. Tüm adayları bekliyorum. Beraber çalışmaya hazırım. Sizin aracılığınızla Aydın halkına bir kere daha teşekkür ediyorum, sağ olun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Herkes çok emek verdi. Aydın’da hiçbir sorun yaşanmadan seçimler yapıldı. Tekrar Aydın halkına minnet duygularımı ifade ediyorum” diye konuştu. 

Whatsapp Image 2024 04 05 At 11.26.42 Am (1)

“YARIM KALAN PROJELER TAMAMLANACAK” 

Mazbatasını almasının ardından kurmayları ve partililerle birlikte makamına geçen Çerçioğlu, yeni döneme ilişkin, “Yarım kalan projelerimiz var. Işıklı Doğal Yaşam Parkı’nın temelini attık, hızlı bir şekilde onu tamamlamayı düşünüyoruz. Mimar Sinan Mahallesi’nde spor salonumuzun temelini attık. Hızlı bir şekilde onu tamamlayacağız. Fuar Aydın’la ilgili tamamlanacak noktalar var. Temelini attığımız hizmetlerimizi birinci etapta bitirmeyi planlıyoruz. 2009 yılından bu yana hep sosyal belediyecilik dedim. Sosyal belediyeciliği en iyi şekilde devam ettireceğiz. Tabii ki Efeler’de ve ilçelerde Büyükşehir olarak yapacağımız birçok hizmet var” ifadelerini kullandı. 

Whatsapp Image 2024 04 05 At 11.26.43 Am

“HALKA SORUYORUZ” 

“Aydın’da yaptığımız bütün işleri vatandaşlarımıza sorarak gerçekleştiriyoruz” diyen Çerçioğlu, şöyle konuştu: “Biz yaptık oldu anlayışıyla değil. Kuşadası Tariş alanını halkımıza sorduk. Tekstil Park’ı, Mimar Sinan Parkı’nı Aydın halkına sorduk. Aydın’daki vatandaşlarımızla paralel gittik. Halktan hiçbir zaman kopmadık. Çalışmalarımızı bilimsel olarak gerçekleştirdik. Sorunları iyi tespit etmek lazım. Birileri algı yönetmeye çalıştı ama Aydın halkı buna dur dedi. Doğru olmayan bilgiler verildi, reklama şu kadar harcanmış dediler. Bütçe belli. Böyle bir rakam yok. Bu enflasyon şartlarında herkes rakamları çok iyi biliyor. Aydın halkı gereken cevabı sandıkta verdi. Aydın halkına hizmet etmeye devam edeceğiz. Halk ne isterse o olur. Onların istekleri doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. 2009’dan beri anket yapıyoruz. Anketle ne yapacağımıza karar veriyoruz. Bunlara devam edeceğiz.”

Whatsapp Image 2024 04 05 At 11.26.30 Am

Aydın’daki o alanlara izinsiz girilemeyecek Aydın’daki o alanlara izinsiz girilemeyecek

‘ŞEFFAF YÖNETİM’ VURGUSU 

Siyasette şeffaflık ilkesinin önemine işaret eden Çerçioğlu, siyasetçilerin göreve gelmeden önceki mal varlıkları ile göreve geldikten sonraki mal varlıklarının hesabını verebilmesi gerektiğini kaydetti. 

Mazbata törenine CHP Aydın milletvekilleri Hüseyin Yıldız ve Evrim Karakoz, CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı, Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, Yenipazar Belediye Başkanı Malik Ercan’ın da arasında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR- KÜBRA DİLARA YERLİKAYA