Yenipazar Belediye Başkanı Mehmet Yüsran Erden, ilçedeki yollarla ilgili belediyeye yöneltilen eleştirilere yanıt verdi.

Erden, yaptığı açıklamada, “Altyapı çalışmalarının farklı kurumlar tarafından yürütülmesinden ötürü yol kaplaması kazma/döşeme çalışmaları ne yazık ki ülke çapında olduğu gibi Yenipazar’da da yol konforunda bozulmaya ve kaynak israfına yol açmaktadır. İlçemizi komşu ilçeler olan Sultanhisar, Bozdoğan ve Efeler ilçelerine bağlayan ve ilçe merkezinden geçen Büyük Menderes, Atatürk ve Yörük Ali Efe Caddeleri Karayolları Genel Müdürlüğü yetki, görev ve sorumluluk alanındadır” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Boğazı sis nedeniyle transit gemilere kapatıldı Çanakkale Boğazı sis nedeniyle transit gemilere kapatıldı

“İLÇEMİZE YAKIŞMIYOR”

“Yazılı ve sözlü olarak çeşitli kereler yağmur suyu altyapısı ile birlikte kaplamanın yenilenmesi konusunda başvurularımız olmasına rağmen çeşitli nedenlerle yapılamamıştır” diyen Erden, “İlçe belediyesi olarak söz konusu ilçe giriş yollarının belediyemize devrini istememize rağmen devir talebimiz de uygun bulunmamıştır. İlçemize yakışmayan bu giriş yolları için doğrudan belediyemizi sorumlu tutan eleştiriler karşısında bu açıklama gerekli olmuştur” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı. 

Kaynak: KIVANÇ UĞUR