Bölgede TOGG marka arabayı ilk alan Nazilli Ticaret Odası oldu Bölgede TOGG marka arabayı ilk alan Nazilli Ticaret Odası oldu

Başkan Kaplan yayınladığı mesajda Aydın’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yılını büyük bir sevinç, coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek “7 Eylül 1922’de Aydın’da Unutulmaz bir destan yazıldı” dedi.

Türk milletinin tarih sahnesinde yer aldığı günden bu yana hürriyetinden hiçbir zaman vazgeçmediğinin altını çizen Başkan Kaplan, “Kurtuluş mücadelelerinde Türkiye’nin kazandığı güç, Devlet ve Millet olarak sahip olduğumuz birlik ve dayanışma duygusu, vatan ve bayrak sevgisi geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da bize yönelen tüm tehlikeleri bertaraf etmeye yetecektir. Türk Milleti bağımsızlığa olan tutkusunu yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 101 yıl önce 7 Eylül 1922’de Aydın’da da göstermiştir. Milli Mücadelede, her karış toprağı Yüce Milletin mübarek kanı ve alın teri akıtılarak tarihe kahramanlık destanı yazıldı. Ecdadımız, bu toprakları canı pahasına savundular. Bu topraklar da ecdadımızın nice kahramanlıklarına ve zaferlere şahit olmuştur. 3 yıl süren direniş 7 Eylül 1922’de zaferle sonuçlanmıştır” dedi.

Kurtuluş günlerinin tarihe ışık tutması, yarınlarımıza yön vermesi açısından son derece önemli olduğuna da dikkat çeken Başkan Kaplan, “Tarihini ve geçmişini iyi bilmeden geleceği inşa etmek mümkün değildir. Aydın’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümünde, Kuva-yi Milliye mücadele ruhunu yeniden her alanda canlandırarak, yaşadığımız tarihi süreçlerden ders alarak gençliğimize mücadele ruhunu aşılamalıyız.  Bu vesile ile 7 Eylül Aydın’ımızın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümünü gönülden kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakların bağımsızlığı için can veren kahramanları rahmetle anıyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)