Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
Başkan Kaplan yayınladığı mesajda, “Bugün çağdaş ve kolay yaşam olanaklarına kavuşmamızda sınırsız katkıları olan yaşlılarımıza her türlü desteği vermeli, duygu, düşünce ve deneyimleriyle toplumumuzun vazgeçilmez değerleri olduklarını anımsatarak onlara hak ettikleri ilgiyi ve saygıyı göstermeliyiz” dedi.

Geçmişi bugüne taşıyan yaşlıların, bugünle gelecek arasında kurulacak köprünün yapı taşlarını oluşturmakta olduğunun altını çizen Başkan Kaplan “Yaşlılarımız, toplumsal, kültürel, etik değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmamızı sağlamaktadır. Yaşanmışlıklarıyla geçmişimizi hatırlatan, örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizin şekillenmesini sağlayan yaşlılarımız, Örfleri, adetleri, gelenekleri ve hoş sohbetleri ile dün ile bugün arasında köprü kurarak, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılarımızın toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, şahsım ve Koçarlı Belediyesi olarak öncelikli görevimizdir. Her bireyin kendisinin de yaşlanacağını her zaman hatırında tutması gerekir. Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması mümkün değildir” dedi.

Nazilli’de flaş istifa Nazilli’de flaş istifa

Başkan Kaplan ayrıca, “Ülkemizin ve bizlerin geleceği için birçok fedakârlık gösteren büyüklerimizi saygı ve sevgiyle anıyor, hayatlarının bundan sonrasını sağlıklı ve mutlu geçirmelerini temenni ederek, bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan tüm yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)