Uzaya giden ilk Türk astronot olan Alper Gezeravcı’nın Amerikalı bir şirkete 55 milyon dolar ödenerek Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderilmesi siyasi arenada tartışılmaya devam ediyor. Türkiye ekonomisinin dar boğazda olduğu bir dönemde 55 milyon dolarlık yolculuk muhalifler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Saadet Partisi Nazilli İlçe Başkanı Vahap Kırca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda emeklilerin yaşadığı ekonomik sıkıntıları hatırlatarak duruma tepki gösterdi.

Bakan Yerlikaya: Türkiye genelinde Mobil Göç Noktası araçlarında toplam 286 bin 102 yabancının kontrolleri yapıldı Bakan Yerlikaya: Türkiye genelinde Mobil Göç Noktası araçlarında toplam 286 bin 102 yabancının kontrolleri yapıldı

EMEKLİLERİ HATIRLATTI

Başkan Kırca mesajında şu ifadeleri kullandı: “Uzaya insan gönderiyoruz diye kutladığımız zafer var ya… Amerikalı özel şirket 55 milyon dolar bilet parasını veren herkesi seyahat ettiriyor. Milletin parası ile adam göndermek nedir? Yüzbinlerce emeklinin ücretine zam yapsaydınız daha iyi değil miydi? Elin uzay aracı ve gezmeye giden bir vatandaş buna sevinen bizim zeki insanlarımız.Allah akıl fikir versin!” 

Kaynak: FİLİZ ÖZDEMİR