Çine'nin mevcut durumu ve kentsel iyileştirme ihtiyaçlarının detaylı bir şekilde ele alındığı toplantıya Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkan Polat da katıldı.  

 Çine Belediyesi İmar ve Şehircilik ile Fen İşleri Müdürlüğü yetkililerinin de yer aldığı toplantıda şehrin sorunları, çözüm önerileri, ihtiyaçlarının belirlenmesi, kültürel mirasın korunması gibi bir çok konu masaya yatırıldı. 

"PROJEMİZİ HAYATA GEÇİRİRKEN HER KESİMİN GÖRÜŞÜNÜ ALACAĞIZ” 

Kuşadası Belediyesi sıfır işgaliye kararlılığını sürdürüyor Kuşadası Belediyesi sıfır işgaliye kararlılığını sürdürüyor

Daha modern, daha çağdaş bir Çine için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, " Vatandaşlarımızın konforu ve mutluluğu için, belediye olarak kapsamlı bir kentsel iyileştirme projesine başlayacağız. Bu proje ile kentimizi daha modern, daha çağdaş ve daha güvenli bir şehir haline getirmeyi hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın huzurlu bir ortamda yaşamasını sağlamak için gereken tüm önlemleri alacağız. Projemizin başarılı bir şekilde hayata geçirilmesi için her kesimin görüşünü alarak katılımcı bir süreç izleyeceğiz. Şehrin tarihi ve kültürel mirasını da koruyacağız” diye konuştu.   

Kaynak: HABER BÜLTENİ