AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, AK Parti Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Alp Kayır ve AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Ancın ile birlikte Ilıcabaşı Mahallesi’ndeki Denizli Bulvarı’nda yeni taşındıkları il binasıyla ilgili tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıda yeni binanın fiziki imkanları ve özelliklerinden bahseden Başkan Ökten, ilerleyen tarihte resmi açılış yapacaklarını söyledi. Toplantıda Yerel Seçimlerle ilgili de açıklama yapan Başkan Ökten, bu dönem bir önceki seçimlere göre aday belirleme sürecinin daha hızlı olacağını kaydetti.

DSC_0217

AK Parti Aday Tespit Komisyonu oluşturuldu AK Parti Aday Tespit Komisyonu oluşturuldu

“AÇILIŞ TARİHİNİ GENEL MERKEZ BELİRLEYECEK”

Yeni il binasındaki kürsüden yaptığı açıklamada, “Bu hafta itibariyle yeni binamızda tam teşekküllü olarak hizmet vermeye başladık” diyen Başkan Ökten, “İlerleyen günlerde Genel Merkezimizin verdiği takvim çerçevesinde yeni il binamızın açılışını gerçekleştireceğiz. Malumunuz üzere 2008’den bugüne kadar Atatürk Kent Meydanı’na bakan binamızda hizmet verdik. Bu hafta itibariyle bu binamızı tamamladık ve taşındık. Yeni il binamız zeminle birlikte aktif 3 kattan oluşan 600 metrekarelik alana sahiptir. Zemin katımızda giriş, karşılama, kadın ve gençlik kollarımız, yönetim kurulundaki nöbetçi arkadaşımızın vatandaşımızla görüşme odasıyla kütüphanemiz var. Tuvalet, lavabo ve mescit bölümümüzde zemin katta bulunuyor. Birinci kat, 200 kişilik toplantı odası ve mutfak olarak düzenlendi. Üst katta birim başkanlıkları odamız, seçim sürecinde Seçim Koordinasyon Merkezi olarak kullanacağımız bir odamız, özel kalem, muhasebe ve İl Başkanı odası olmak üzere toplamda 600 metrekarelik alanda hizmet vereceğiz. Yine -1’de depo alanı olarak kullanılacak” dedi.

DSC_0227

“BİNAMIZI ‘HEP YENİ HEP İLERİ’ SLOGANIYLA YENİLEDİK”

Binanın bahçesinde de bir dizi yenilik ve düzenlemeler yapacaklarını söyleyen Ökten, “Bahçemizde de gerektiğinde bekleme yapılabilmesi için düzenleme çalışmalarını yapıyoruz. Bahçe alanımızda çocuklarıyla gelen kadınlarımızın vakit geçirebilecekleri bir oyun parkı da bu hafta kurulacak. Gençlik Kollarımızdaki arkadaşlarımız için de basket potası, voleybol filesi, masa tenisi ve langırt da binamızın dışarısında gençlerimizin kullanımına sunulacak. Bir kompleks olarak planladığımız binamızda inşallah çok büyük ve güzel hizmetler AK Partimize nasip olur. Burada bakış açımız şudur; AK Parti 22 yaşında. Türkiye’de AK Parti kuruluncaya ve 22 yaşına gelinceye kadar siyasi partilerin ömrünün 22 yıl olduğu şeklinde bir algı vardı. Türkiye’de artık siyasi partilerin ömrü 22 yıl değil. Biz 22. yılında hep yeni hep ileri sloganıyla Aydın’da hizmet binamızı yeniledik. Yani şu mesajı buradan çıkartmamız lazım. Biz Aydın’da vatandaşlarımıza daha uzun yıllar hizmet edecek ilk günkü aşk ve şevkle çalışmaya devam ediyoruz. Bu binamız da tamamen bu anlayış ve düşünceyle yeniden oluşturulmuş ve bir siyasi partinin hizmet organları dahilinde nasıl daha iyi hizmet verebileceğiyle ilgili hayata geçirilmiş bir binadır” diye konuştu.

DSC_0220

“EFELER VE BŞB BAŞKANI İÇİN KÜRSÜDE KOLTUK HAZIR”

Yeni taşındıkları binada kürsüyü de Efeler Belediye Başkanı ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecek isimler için geniş tuttuklarını söyleyen Ökten, “Kürsümüze de geniş tuttuk. Biliyorsunuz 3 tane milletvekilimiz, 1 MKYK Üyemiz var. Diğer iki koltukta Efeler Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı için kürsümüzde hazır. İnşallah Yerel Seçim sonrasında başkanlarımızla da kürsüde sizin karşınızda açıklama yapacağımız günleri biz bekliyoruz. Binamızın hayırlı hizmetlere sebebiyet verecek araç olacağı düşüncesiyle hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

DSC_0241

“ADAY BELİRLEME SÜRECİ DAHA HIZLI YAPILACAK”

10 Kasım itibariyle başlayan aday adayı başvurularının 17 Kasım'da sona ereceğini söyleyen Ökten, 19 Kasım'da 17 ilçe teşkilatının katılımıyla temayül yoklamasını yapacaklarını belirterek, “17 ilçenin temayül yoklamasını Aydın’da yapacağız” diyen Ökten, “Buradaki sürece baktığımızda devlet memuru görevinden ayrılması gereken adayları için Yüksek Seçim Kurulu 1 Aralık tarihini açıkladı. Aday belirleme süreci biraz daha hızlı yapılacak. Adaya saha çalışması için bir önceki seçime göre daha fazla zaman bırakılacağı yönünde de bir beklenti var. Aydın’ın gerek 17 ilçesi, gerekse de büyükşehir belediye başkan adaylığıyla ilgili çalışmalar kapsamında tüm tedbirlerimizi ve faaliyet planımızı hazırladık. AK Parti olarak teşkilat çalışmaları açısından da sanki adayımız hazır gibi sahadaki faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Başkan Ökten açıklamalarının ardından yeni binayı basın mensuplarıyla birlikte dolaşarak detaylı olarak tanıttı. (MURAT TAN)