Bayramda 2 bin 101 düzensiz göçmen yakalandı Bayramda 2 bin 101 düzensiz göçmen yakalandı

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, yardımcısı Ali Ertürk ile birlikte görev süresinin dolmasına günler kala basın mensuplarıyla iftar programında buluştu. Programda beş yıllık görev süresine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özcan bazı haber sitelerinde yer alan, adaylar tarafından da dile getirilen eleştiri ve yorumlara dair önemli açıklamalarda bulundu.

Nazilli Belediyesi’nin borcunun 700 milyona dayandığını iddia edenlere yanıt veren Özcan “Belediyenin borcu 330 milyon lira. Vergi ve SGK borcuna mahsub edilen taşınmazların işlemleri tamamlandığında 180 milyona düşecek. Ayrıca 50 milyon lira alacağımız var. İnci Yaşam’da 100 milyon değerinde 7 adet dükkanımız var. Bu dükkanları satmak istediğimizde meclis üyeleri siyaset uğruna karşı çıktılar. Satsaydık borcumuz azalacaktı. Halka hizmet etmemiz kolaylaşacaktı.

SATIŞ KONUSUNA AÇIKLIK GETİRDİ

Başkan Özcan konuşmasında son günlerin sıcak gündem maddesi olan Nazilli Belediyesi’ne ait 38 adet taşınmazın NAZBEL üzerinden satışa çıkarılması konusuna geniş yer ayırdı. Sosyal medyada dolaşan taşınmazların listesini paylaşanları hedef alan Özcan “Eğer bu taşınmazları sattığımı ispatlayamazlarsa siyaseti bırakmaya hazırlar mı? Dört tane yeri maaşları ödemek için sattım. İddia edildiği gibi köylerden değil şehir merkezinden yerler sattık. Gizli saklı diyorlar, gizli saklı hiçbir şey yapmadık. Ama hızlı olmamız gerekiyordu. İhale süreci başlattığınızda en az kırk beş gün. 59 aydır Kürşat Engin Özcan satmamış, son gün mü satacak ? İşçilerin maaşlarını ödeyebilmek için sattık” dedi. Özcan söz konusu iddiaların sahiplerini kendisine iftira atmakla suçladı.

YELKOVAN VE MUTLU’YA YANIT VERDİ

Taşınmazların satışına dair iddiaların gündeme gelmesinden sonra basın açıklaması yapan İYİ Partili ve CHP’li bazı belediye meclis üyeleri kendilerinin satışa izin vermediklerini, taşınmazların NAZBEL üzerinden yapıldığını ve kendilerine bilgi verilmediğini iddia ederek Başkan Özcan’ı eleştirmişlerdi. Özcan konuşmasında bu konuya da değindi. Kendisine karşı açıklama yapan Soner Yelkovan ve Kadir Mutlu’nun daha önce belediyenin yatırım yapabilmesi amacıyla köylerdeki arazilerin satılmasını istediklerini belirterek “Karakolda doğru söylüyor mahkemede şaşıyor. Ne diyeyim şimdi. Beraber siyaset yaptık. Kendisi içerisinde tutarsız, kendi içerisinde hem felsefi hem söylemsel çelişki içinde çalışan söylemler benden duymamışsındır” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR