Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın ilçeye 2. Organize sanayi bölgesi ve serbest bölge kazandırmak adına yaptığı çalışmalar belli bir aşamaya ulaştı.

Çine’de vekâlet Kıvrak’ta Çine’de vekâlet Kıvrak’ta

Geçtiğimiz yıl aralık ayında yaptığı Ankara ziyaretlerinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’ye projeyi sunan Özcan 23 Aralık 2022 Cuma günü Nazilli’ye gelen dönemin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan da destek sözü almıştı.

Hazırlanan proje ilgili bakanlıklara da sunuldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4 Şubat 2023 Cumartesi günü yapılan Nazilli mitinginde de 2. Organize sanayi bölgesinin müjdesini verdi.

WhatsApp Image 2023-09-25 at 16.42.46 (1)

ARAZİYİ İNCELEDİLER

Başkan Özcan Nazilli’ye bağlı Toygar ve Esenköy mahallelerindeki 2. organize sanayi bölgesi ve serbest bölge kurulması planlanan arazide incelemelerde bulundu.

Özcan’a Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Aydın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı İbrahim Buğdaycı ve Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan da eşlik etti. Gezinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özcan projenin hayata geçmesiyle birlikte toplam 20 bin kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.

Sümerbank’ın 5 katı büyüklüğünde bir bölge oluşturulacağını dile getiren Özcan; “Bambaşka bir sanayi, üretim ve istihdam şehri kuruyoruz. En büyük sevincimiz tarım arazilerinin zarar görmeyecek olması. Organize Sanayi ile birlikte Serbest Bölgeye’de 10 bin kişilik istihdam sağlanacak. Nazilli’de hem kültürel hem de sanayi alanında birçok şeyi birlikte gerçekleştirmek için çalışıyoruz. İnşallah Nazillimiz eski günlerinden de daha iyi günlere kavuşacak, hak ettiği hizmetlerin tamamını dönemimizde alacaktır. Gelişen, büyüyen ve ilerleyen ülkemizin Türkiye Yüzyılı vizyonuna Nazillimiz şahlanarak eşlik edecektir” ifadelerini kullandı. (FİLİZ ÖZDEMİR)