Manisa'nın Soma ilçesindeki orman yangını kısmen kontrol altında Manisa'nın Soma ilçesindeki orman yangını kısmen kontrol altında

AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, hafta sonu çıkan yangında deposunda maddi hasar meydana gelen Bulut AVM adlı işletmeye yasalar ve lobi gücü çerçevesinde tüm desteği vereceklerini bildirdi. 

Ülken, yaptığı açıklamada, AYTO üyesi Bulut AVM’de çıkan yangının herkesi derinden üzdüğünü ifade ederek, “Sürecin başından itibaren sahibi Mukadder Bulut Bey ile temas halinde olup, Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Efeler Belediyesi nezdinde tüm girişimlerimizi yaptık ve görüşmelerimiz devam etmektedir. Üyemizin kamu kurumları, bankalar ve reel sektör özelinde desteklenmesi adına gerekli çalışmaları sürdürmekteyiz. Bu kapsamda Aydın Ticaret Odası olarak üyemizden pozitif ayrımcılık noktasında satın almalarımızı gerçekleştireceğimiz gibi; alışverişlerinde Aydın halkının desteklemesi, karşılıklı ticaret yapan diğer üyelerimizin vade, maliyet vb. konularda kolaylık sağlaması dayanışma kültürü açısından da kıymetli olacaktır” ifadelerini kullandı. 

YANGIN RİSKİNE İŞARET ETTİ 

Türkiye’nin en sıcak ili olan Aydın’ın yangın riskiyle karşı karşıya bulunduğuna dikkati çeken Ülken, “Kentimizin yangını önleme ve müdahale konusunda da tam donanımlı halde olması gerekmektedir. Üyemize geçmiş olsun dileklerimizi iletir, kanunlar ve lobi gücümüz çerçevesinde tüm desteğimizle yanında olduğumuzu ifade ederiz” diyerek sözlerini tamamladı. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR