Mayıs ayı toplantılarını Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin başkanlığında gerçekleştiren belediye meclisi, Devlet Malzeme Ofisi’nden ya da ihale yoluyla 15 yeni çöp kamyonu alınmasına ilişkin kararı oy çokluğuyla kabul etti.

Madde üzerinde söz alan MHP Sözcüsü Mehmet Uysal, “Mutlaka Efeler’in temiz olması, temizlik işlerinin aksamaması önemli. Fakat bu noktada şu anda kaç kamyonumuz var, buna bakalım. Eğer uygun görürseniz bu husus öncelikle Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edilsin. Orada tartışıldıktan sonra Meclis gündemine ondan sonra getirilsin. 56 kırsal mahallemiz var. 27 mahalle merkez ve beldelerden dönüşen mahallelerimiz. İlla ki araca gerece gereksinim olacaktır ancak belediyenin içinde bulunduğu borç durumu ortada” diye konuştu.

“ÖN GÖRÜŞMELERİ YAPACAĞIZ”

Meydanda konser hazırlığı Meydanda konser hazırlığı

Uysal’a yanıt veren Başkan Yetişkin, alım konusunda bir sürecin söz konusu olduğunu ifade ederek, “Hemen bugün alınacak diye bir kural yok. Ancak bir ön çalışma yapabilmemiz için dahi DMO’ya ya da ilgili kuruluşlarla kredi ya da leasing için bu kararı almamız gerekiyor. Bütçemizi düzeltmemiz gerekiyor. Ön görüşmelerimizi yapmak için yetki istiyoruz. Ön görüşmeleri yapacağız. Zaten bundan sonraki süreçte zaten Plan ve Bütçe Komisyonu’na gelecek” ifadelerini kullandı.

Görüşmelerin ardından söz konusu madde CHP Grubu’nun olumlu oylarıyla kabul edildi. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR