Nazilli Hayvan Pazarı’nda bir haftadır kurbanlık satışı yapan üreticiler tüm umutlarını arife gününe bağlamıştı ancak umduklarını bulamadı. Her geçen gün masrafları artan üreticiler arife günü kurbanlık fiyatlarında indirim yapsa da beklediği satışı yapamadı.

Mehmet Selek

Nazilli’de yaşam nöbeti Nazilli’de yaşam nöbeti

Birçok üreticinin hayvanları elinde kalırken, vatandaş da alım gücünün düşmesinden yakınıyor. Arife günü kurbanlık fiyatlarında 3 bin lira indirim yapmasına rağmen satış yapamamaktan yakınan Mustafa Selek “Emekli maaşı bayramdan önce yatmadığı için vatandaş da para yok. Hem üretici hem de vatandaş çok zor durumda. Arefe günü olmasına rağmen satışlar çok düşük. Birçok hayvan elimde kaldı” dedi.

Hali̇l Çolak

“FİYATLAR DÜŞTÜ AMA HALA SATIŞ YOK”

Hayvan pazarına kurbanlık almak için gelen Halil Çolak alım gücünün düşüklüğüne dikkat çekerek “Üretici de alıcı da zor durumda. Asgari ücretliler ay sonunu zor getirirken kurbanlığı nasıl alacak. Aldığım tekenin normal fiyatı 16 bin liraydı ama 12 bin liraya aldım. Sahibi 4 bin lira indirim yaparak zararına sattı” şeklinde konuştu.

Mesut Yilmaz

Bozdoğan’dan kurbanlık satmak için Nazilli Hayvan Pazarı’na gelen Mesut Yılmaz da arefe gününden umduklarını bulamadığını söyledi. Yılmaz “23 bin lira istediğim kurbanlık için şimdi 18 bin lira istiyorum yine de alan yok. Böyle giderse daha da indirim yapabilirim. Her kurbanlığın fiyatından 5 bin lira düşürmeme rağmen elimde kaldı. Satışlar gerçekten çok düşük” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR