Bozdoğan Belediyesi ve Bozdoğan Madran Belediyespor arasında borç krizi yaşanıyor. Bozdoğan Belediyesi’nin iştiraki olan BOZBEL’e 16 bin lira borcu olan kulüp yönetimi tesislerden tahliye edilirken, noter kanalıyla ödeme emri gönderildi. Kulübün kurucu başkanlarından olan MHP İlçe Başkanı Ömer Güraydın ve kulüp yönetimi sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla duruma isyan etti.

UEFA Avrupa Ligi'nde 2. eleme turuna çıkan takımlar belli oldu UEFA Avrupa Ligi'nde 2. eleme turuna çıkan takımlar belli oldu

16 BİN LİRA İÇİN ÖDEME EMRİ GÖNDERİLDİ

MHP İlçe Başkanı Ömer Güraydın konuya ilişkin yaptığı paylaşımda “Kurucu Kulüp Başkanlığını yaptığım Bozdoğan Madran Belediye Spor kulübüne fayda sağlamak amacı ile, Bozdoğan belediyesi ile yapmış olduğumuz protokol neticesinde, Yardibi Parkını kulüp yararına işletmek amacı ile Belediyemizden yetki aldık. Yardibi parkını çalıştırırken diğer firmalara hiç borcumuz kalmamıştır. Sadece Bozdoğan Belediye'sinin şirketi olan BOZBEL Firması ile, Belediyenin Su fabrikasından aldığımız su ve gazoz ücretlerini (toplam bedeli 16.626₺), yapmış olduğumuz protokol gereği mahsuplaşmamız gerekiyordu. Ancak işlerimizin yoğunluğundan ve ihmalkârlığımızdan bunu yapamadık. Yerel seçim sonrasında yeni gelen yönetim, bir açık bulmuşcasına memleket hayrına yapmış olduğumuz işi mevcut kulüp yönetimine noter kanalı ile ödeme emri göndermiştir” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ÖZEL’E ZOR SORULAR

Paylaşımında Bozdoğan Belediye Başkanı CHP’li Galip Özel’e seslenen Güraydın “Partinizin İlçe Başkanı'nın mahkeme kararıyla kesinleşmiş kamu zararını ne zaman tahsil etmeyi düşünüyorsunuz? Size oy vermemiş Belediye personeline baskı yapıp, psikolojik şiddet uygulayarak kaç kişinin işten çıkmasına ve/veya yerinin değişmesine sebep olduğunuz bunları açıklar mısınız? Seçim çalışmaları süresi boyunca elinizden düşürmediğiniz yolsuzluk dosyasıyla alakalı hangi hukuki süreci başlattınız? sorularını yöneltti. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR