Aydın’ın çeşitli bölgelerinde son günlerde etkili olan sağanak yağış incir üreticilerini zarara uğrattı. Temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan Bozdoğan’da incir bahçeleri sağanak yağıştan hasar gördü.

bozoğan 5

Özellikle Amasya, Akseki, Yeşilyenice ve Olukbaşı mahallelerindeki incir bahçelerinde hasar oluştu. Yağışlar sonrası Bozdoğan Tarım ve Orman İlçe Müdürü Soner Altun, Bozdoğan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Suat Toprak ve teknik personelle birlikte söz konusu mahallelerdeki incir üreticilerini ziyaret ederek son durum hakkında bilgi aldı.

galip

“TABLO HENÜZ NETLEŞMEDİ”

Öğrencilerin temel eğitim ihtiyaçlarına 450 milyon liralık kaynak Öğrencilerin temel eğitim ihtiyaçlarına 450 milyon liralık kaynak

Bozdoğan Ziraat Odası Başkanı Galip Özel incir bahçelerinde oluşan hasara ilişkin Yeni Kıroba Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Sağanak yağışın Bozdoğan’ın her yerinde etkili olmadığını, durumun bölge bölge farklılık gösterdiğini ifade eden Başkan Özel “İlçemizde iki gün boyunca etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle hasar oluştu ama tablo henüz net değil. Bahçesinde zarar oluşan incir üreticilerimizden dilekçeler almaya başladık. Önümüzdeki haftalarda tablo netleşecek. Umarız ki ciddi bir zarar oluşmadı. Eğer yağışlar devam ederse incir üreticilerimiz dilekçeleri doğrultusunda aldıkları kredileri öteleme imkanları olabilir. Üreticilerimize geçmiş olsun” dedi. (FİLİZ ÖZDEMİR)