Şampiyon güreşçi İbrahim Bölükbaşı, altın kemerini 3 yıl sonra aldı Şampiyon güreşçi İbrahim Bölükbaşı, altın kemerini 3 yıl sonra aldı

Olimpiyatevi'nde gerçekleşen imza törenine TMOK Başkanı Uğur Erdener, BtcTurk Üst Yöneticisi (CEO) Özgür Güneri ile milli sporculardan Hakan Reçber, Tuğba Danışmaz, Hatice Kübra İlgün ve Taha Akgül katıldı.

Uğur Erdener, BtcTurk ile imzaladıkları anlaşmadan dolayı mutlu olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Bu özel günde finansal ürün ve hizmetler bağlamında Türkiye'nin en büyük teknoloji şirketi BtcTurk ile birlikte özel ve güzel bir anlaşma imzalamaktan mutluyuz. Olimpiyatların, cumhuriyet tarihimizdeki 100. yılını kutlayacağız. İlk katılığımız olimpiyat Paris 1924'tü. Bizim tarihimiz için çok özel bir organizasyondu. Paris 2024 de Team Türkiye olarak bizim için çok özel olacak. Bu anlamda BtcTurk'un desteği çok önemli. Bir rekoru da kırmak istiyoruz. 11 dalda 51 sporcumuzun kota aldığını biliyoruz ama bu daha da artacak. 100'e yakın sporcu daha Paris'te bizi temsil edecek. BtcTurk'ün desteği böylece daha anlamlı hale geliyor. Türk sporu adına kendilerine teşekkürü borç biliyorum. Çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum."

Güneri: "100 yıl sonra bu yola çıkmak bizi gururlandırıyor"

Özgür Güneri ise Türk sporuna destek oldukları için gururlu olduklarını dile getirerek, "Türk sporunun çok önemli kilometre taşlarından birini karşılayacağız. İlk defa 1924 yılında olimpiyatlara katıldık. 100 yıl sonra bu yola çıkmak bizi gururlandırıyor. 1 Temmuz 2013'te faaliyete geçtiğimizden beri Türkiye'nin en önemli finansal teknoloji şirketlerinden birine dönüştük. Dünyanın ilk bitcoin ve kripto alım satım platformuyuz. Yaklaşık 15 senedir var olan bir sektörde 11. senemizi dolduruyoruz. Bunun da bize yüklediği önemli sorumluluklar var." diye konuştu.

Olimpiyatların farklı bir ruhu olduğunu vurgulayan Güneri, "Türkiye'de milli sporcularımızı her alanda desteklemeyi, sporun yanında olmayı, yeni neslin sporun ana prensiplerini benimsemesi için onlara idol olabilecek sporcuları desteklemeyi önemsiyoruz. Mükemmellik, saygı, dostluk, barış ve fair play, olimpiyatın ana ruhunu oluşturan faktörler. Yeni nesle bu değerleri aşılamak da çok değerli sporcularımıza destek olmakla olur. Bir önceki olimpiyatlarda 21 sporcumuza destek olmuştuk. Bu sefer 21 sporcumuzu TMOK ile desteklemek bize gurur veriyor. A Milli Futbol ve A Milli Voleybol takımlarımıza her kategoride destek veriyoruz. Milli sporcularımıza destek olmak ve TMOK ile iş birliği yapmak bizim için önemli." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA