Aydın Büyükşehir Belediyesi, Haziran ayı ikinci olağan meclis toplantısı Başkan Özlem Çerçioğlu başkanlığında gerçekleşti.  

Komisyonlardan gelen 37 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.  

I M G 9373

Plan ve Bütçe Komisyonu’da görüşülen Ayulaş Aydın Ulaşım Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin mevcut 405 milyon lira olan sermayesinin 75 milyon lira arttırılarak 480 milyon lira çıkartılması oybirliğiyle kabul edildi.  

3 İLÇEDE TAŞINMAZ TAHSİSİ 

Germencik’e yeni başkan yardımcısı Germencik’e yeni başkan yardımcısı

Mülkiyeti Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait Çine Yeni Mahallesi’ndeki Spor Alanı ve Kafetarya ve Düğün Salonu’nun aylık 5’er bin liralık kira bedeliyle bir yıllığına Çine Belediyesi’ne tahsisine ilişkin protokolün imzalanması konusunda oyçokluğuyla Başkan Çerçioğlu’na yetki verildi.  

Sultanhisar Beşeylül Mahallesi’ndeki Büyükşehir mülkiyetinde bulunan Futbol Sahası, Kır Düğün Salonu ve Spor Tesisleri’nin bir yıllığına 5 bin liralık kira bedeliyle Sultanhisar Belediyesi’ne tahsis edilmesi için Çerçioğlu’na yetki verilmesi meclisten geçti.  

Germencik’in Ortaklar Mahallesi’ndeki spor tesisi ve Mursallı Mahallesi’ndeki restoran ve düğün salonunun 5’er bin liralık kira bedelleriyle bir yıllığına Germencik Belediyesi’ne verilmesi hususunda Özlem Çerçioğlu’na yetki verildi.  

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA