31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere kalan süre daralırken siyasî partilerin belediye başkan adaylarının kim olacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Aydın’ın merkez ilçe Efeler’in ardından en büyük ikinci ilçesi Nazilli Belediye Başkanlığı için CHP’nin eski Aydın İl Başkanı Ali Çankır’ı aday gösterebileceği parti kulislerinde konuşuluyor.

“DESTEK OLURUM”

Konuya ilişkin Yeni Kıroba’ya özel açıklamalarda bulunan Çankır, “Arkadaşlar gönlünden geçeni söylüyor ama yerelde siyaset yapmakla ilgili plan yapmadım. Yerelle ilgili planlamam yok. CHP değişimden sonra, yeni Genel Başkanımızdan sonra bir ivme olacağı aşikâr. Aday adayı arkadaşlarımız var. Mutlaka onlardan birisi önümüze aday olarak gelecek. Ben onların yanında olurum, destek olurum ama yerelle ilgili bir inisiyatifim yok” dedi.

“CHP YENİLİKÇİ VE DEVRİMCİ RUHA SAHİP”

CHP’nin 4 – 5 Kasım tarihlerindeki 38’inci Olağan Kurultayı’nda yaşanan değişimi de yorumlayan Çankır, şunları kaydetti:

Posacı’dan sesli mesajlı propaganda Posacı’dan sesli mesajlı propaganda

“CHP’nin organları yenilikçi ve devrimci ruha sahip. Yenilik her zaman CHP’de aranan bir şeydir. O anlamda değişim konusunda sadece CHP’nin üyelerinin değil, muhalefete oy veren seçmenin beklentisi vardı. Bu değişimin gerçekleşmiş olması muhalif seçmen açısından heyecan yarattı. Bu değişim, CHP’ye ciddi bir ivme ve oy kazandıracaktır. Böyle bir ihtiyaç doğmuştu. Sayın Özgür Özel de bunu hakkaniyetle yapacaktır. Özgür Başkan’la meslektaş olarak Türk Eczacılar Birliği’nde de siyasette de uzun yıllardır dostluğumuz var. Kendisinin bunu hakkaniyetle yapacağına, partimizi iktidara taşıyacağına inanıyorum.”

2018 yılının Ocak ayındaki kongrede CHP Aydın İl Başkanı seçilen Çankır, 2023 genel seçimleri öncesinde milletvekili aday adaylığı için görevinden ayrılmış ancak aday listesine alınmamıştı. (KIVANÇ UĞUR)