CHP Aydın İl Başkanlığı’nın Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 38’inci Olağan Kongresi’nde konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın’a şimdiye dek 12 milyar 523 milyon yatırım yaptıklarını bildirdi.

Konuşmasında ilçelere yaptıkları yatırımları tek tek sayan Çerçioğlu, “Büyükşehir olmazdan önce 60 köyün suyu yoktu. AKP, İl Özel İdaresi 60 köye su götüremedi. Abdest alacak su yoktu. Hizmeti köylere biz götürdük. Büyükşehir olmadan önce Aydın gibi bir yerde birçok köyün yolu yoktu. Sizlerle yaptık bunu. İyi ki varsınız. Çağdaş, demokratik, laik Türkiye’nin aydınlık yüzünü temsil eden CHP’liler iyi ki varsınız, sağ olun var olun” dedi.

“PARASINI AYDIN HALKI ÖDÜYOR”

Halk Ege Et’in 14 satış noktasında hizmet verdiğini anımsatan Çerçioğlu, “Hani diyorlar ya ne yaptılar. İşte görün. İkizdere, Sarıçay ve Karacasu barajlarının bir milyar 650 milyon liralık maliyetini Aydınlılar karşılıyor. Çıkıyor bazı AK Parti’li kendi bilmezler, biz yapıyoruz diye. Hadi oradan, nereden siz yapıyorsunuz? Bunun parasını Aydın halkı ödüyor. Halktan toplanan vergilerle biz ödüyoruz bu barajın yapılmasını. Biz yapıyoruz, Aydınlılar yapıyor” diye konuştu.

“TARİHTE GÖRÜLMEYEN HİZMETİ VERDİK”

Aydın Tekstil Park’ı inşa ederek bölgeyi AVM veya rezidanstan kurtardıklarını, tüm kentin kullanımına sunduklarını belirten Çerçioğlu, Mimar Sinan Parkı’nı da açtıklarını anımsattı.

Kamulaştırılan Taşdöner Sineması’nın kültür merkezi olacağını kaydeden Çerçioğlu, “Işıklı Doğal Yaşam Parkı 200 bin metrekarelik birinci etap çalışmaları başladı, 179 milyonluk yatırım. Ayrıca kentimize 3 bin kişilik yeni bir spor salonu kazandıracağız” sözlerine yer verdi.

Konuşmasında İYİ Parti’den istifa eden İncirliova ve Nazilli belediye başkanlarını eleştiren ve “Hakkımızı helal etmiyoruz” diyen Çerçioğlu, partililerine sandığı işaret etti. İncirliova ve Nazilli’nin Büyükşehir’den hizmet alamadığı eleştirilerine tepki gösteren Çerçioğlu, söz konusu ilçelerin tarihinde göremediği hizmeti Büyükşehir sayesinde gördüğünü dile getirdi.

KARNESİNİ ORTAYA KOYDU

Altyapı ve üstyapı hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyeciliğe de büyük önem verdiklerinin altını çizen Çerçioğlu, “Hiç kimse soğuktan üşümez, hiç kimse karnı aç yatağa girmez. Biz CHP’lilerin en başarılı olduğu konulardan biri sosyal belediyeciliktir. Biz de Aydın’da bunu en iyi yapan belediyeyiz. 4 bin 430 km yol yaptık. 4 bin 249 km hat çalışması yaptık. Aydın’a 12 milyar 523 milyon lira yatırım yaptık. CHP’liler yaptı, CHP belediyesi yaptı. Bu da karnem olsun” şeklinde konuştu.

“EN DÜŞÜK PERSONEL MAAŞI 15 BİN 600 LİRA”

Sosyal ve ekonomik sorunlardan söz eden Çerçioğlu, “Türkiye’nin geldiği duruma bakarsak enflasyonun altında vatandaşlarımız eziliyor. Yarı aç yarı tok haldeler. Hepimiz bu zorluğu çekiyoruz. Gönül istiyor ki, Türkiye’den öğrencilerimiz, doktorlarımız yurtdışına gitmesin. Beyin göçü olmasın. Bu ekonomik şartlarda bizim belediyemizde bugünden itibaren taban aylığını 15 bin 600 liraya çıkarıyoruz. Personel maaşlarımıza yüzde 20 zam yapıyoruz. Personelimiz zamlı maaşlarını Cuma günü hesaplarında bulabilirler. Bu zamana kadar verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürüm Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e. Hepinizi çok seviyorum, sevgiyle saygıyla selamlıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Nazilli'deki Ziya Gökalp Caddesi’nde çalışmalar başladı Nazilli'deki Ziya Gökalp Caddesi’nde çalışmalar başladı

Tribünleri dolduran partililer Başkan Çerçioğlu’nun konuşmasına alkış ve sloganlarla destek verdi. (KIVANÇ UĞUR)

d104704b-745d-4fb5-92ce-68d7cd914f6e