CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz ile birlikte 'Genel Merkezci' cephede yer alan CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, TBMM'de göreve seçildiği 28. Dönem itibariyle sadece bir önerge sundu. TBMM'de performansı geçtiğimiz dönem olduğu gibi bu dönemde de sorgulanmaya başlayan CHP'li Yıldız'ın 'Genel Merkezci' saflarda yer alması, Aydın'daki parti tabanında da 'Değişim'i isteyenler tarafından tepkiyle karşılandı.

“AYDIN SİYASETİNE EN UFAK BİR KATKISI YOK”

En son partisinin Afyonkarahisar kongresinde örgüt üyeleri tarafından divan başkanı seçilemediği için de ortalığı karıştıran CHP'li Yıldız'ın, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e yönelik Grup Başkanlığı’nı ivedilikle bırakması çağrısında bulunması da ‘Değişim’ isteyen partililerinin tepkisini çekti. Yıldız’ın, ilk kez milletvekili seçildiği 2015 yılından bu yana Aydın siyasetine en ufak bir katkısının bulunmaması, parti tabanındaki hoşnutsuzluğu gelinen süreç itibariyle daha da artırdı.

CHP Nazilli’ye ikinci aday adayı CHP Nazilli’ye ikinci aday adayı

Son iki dönemdir CHP’den Genel Merkez’in atamasıyla Aydın milletvekili seçilen Yıldız’ın, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun akrabası olması dışında partiden milletvekili seçilebilecek hiçbir liyakate sahip olmadığını savunan partilileri, milletvekili adaylarının bundan sonraki süreçte ön seçimle belirlenmesi konusunda ısrarcı. (MURAT TAN)