Seçimler sonrasında CHP’de devam eden “değişim” tartışmalarında saflar netleşiyor. CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı, “Yerel seçimlere Kılıçdaroğlu’yla gitmeliyiz” diyerek, genel merkez yanlısı tutumunu yineledi.

“KILIÇDAROĞLU’NU BAŞARILI BULDUM”

Yeni Kıroba’ya özel açıklamalarda bulunan Saatçı, “Bir seçim atlattık. Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı seçtirmeye çalıştık ama başaramadık. Tabii Aydın’da başarılı olduk. Yüzde 60 oy oranında küçümsenemeyecek bir oy aldık ama Türkiye genelinde başaramadık. Genel Başkan’ın çalışmasında eksik bir şey göremedim ben. Gayet güzel bir çalışma yaptı. Ben başarılı buldum kendisini. Önümüzde bir yerel seçim var” dedi.

“SEÇİME GİDERKEN DEĞİŞİKLİK OLMAMALI”

“Yerel seçime giderken değişiklikten yana değilim” görüşünü aktaran Saatçı, şöyle konuştu: “Genel Başkanımızı destekliyorum. Yerel seçimlere Kılıçdaroğlu’yla gitmeliyiz. Değiştirilmemeli. Kasım ayında kurultayımız var. Kurultayımızın verdiği karar ne olursa ona saygı duyarız, onla birlikte yol yürürüz. Ama bugünkü ortamda değişiklik olmasından yana değiliz.”

“HERKES ADAY OLABİLİR”

MHP'li Alıcık: “Aydın’ı daha farklı yöneteceğiz” MHP'li Alıcık: “Aydın’ı daha farklı yöneteceğiz”

CHP’de geçmişte de Mustafa Sarıgül, Haluk Koç, Muharrem İnce gibi isimlerin genel başkanlığa aday olduğunu anımsatan Saatçı, “CHP en demokratik bir partidir. Bu konuda iddialıyız. Bizde herkes özgürdür. Herkes aday olabilir. Bu anlamda Özgür Özel’in de aday olmasını gayet normal karşılıyorum. Ama bizim tavrımız belli” ifadelerini kullandı. (KIVANÇ UĞUR)