CHP’li milletvekilleri ve Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik’in katılımıyla düzenlenen törende milletvekilleri yeni tüzük ve genel iktidar vurgusu yaptı. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Başkanlığı binasında bayramlaşma töreni düzenlendi. İlçe Başkanı Aslı Ökmen’in ev sahipliğinde düzenlenen törene CHP Aydın milletvekilleri Evrim Karakoz, Süleyman Bülbül, Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik, Kadın ve Gençlik Kolları başkanları ile partililer katıldı. Açılış konuşmasını yapan Aslı Ökmen ekonomik krize dikkat çekerek “Kurban Bayramı paylaşmamın bayramı ama eski tadı yok. Çünkü insanlar ekonomik zorluklar nedeniyle kurban kesemez hale geldi. Bir kilo et alamıyorlar ama mücadelemizle bunları aşacağımıza inanıyorum. Yerel seçimlerde gösterdiğimiz başarı bunun göstergesi. Genel seçimlere en iyi şekilde hazırlanıp iktidar olacağız. Mücadelemiz sadece ekonomik krizle değil atama bekleyen öğretmenlerimizin, işçilerimizin, emeklilerimizin haklarına gözlerini kapatan çevreye, kadına, hayvana düşman bir zihniyete karşıdır. Altı okun gölgesinde ilerleyerek bu süreci de atlatacağız” dedi. 

Ertuğrul Teti̇k
 

“NAZİLLİ’Yİ CHP’DEN KİMSE ALAMAYACAK

Partililerinin bayramını kutlayan Nazilli Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik birlik ve beraberlik vurgusu yaparak “CHP Nazilli’de  30 yıl sonra belediyeyi kazandı. Ve bundan sonra kimse Nazilli Belediyesi’nin CHP’den alamayacak. Bayramlar bizim için 31 Mart’ta başladı. Örgütümüze ve milletvekillerimize mücadelesi için teşekkür ediyorum. Dostluğumuz bu bayramda pekişti. Daha mütevazi, halkla kucaklaşan bir hizmet anlayışı içinde olacağız. Çünkü böyle yaparsak 2028’de kesinlikle CHP’li bir cumhurbaşkanı ve bakanlar olacaktır. Önümüzde çok daha güzel bayramlar olacak” şeklinde konuştu. 

“BELEDİYE BAŞKANLARINA CİDDİ GÖREVLER DÜŞÜYOR”

Milletvekili Evrim Karakoz CHP’nin yerel seçimlerden birinci parti olarak çıktğını hatırlatırken “Bunun sorumluluğunun farkındayız. Aydın örneğinde olduğu gibi başarılı yerel yönetimler sayesinde genel oylarımız artı. Genel seçime kadar örgütlerimize ve başkanlarımıza ciddi görevler düşüyor. CHP’li belediyeciliği vatandaşlarımıza anlatmak zorundayız. Çünkü CHP’li belediyecilik rantçı değil halkçıdır. Belediyecilik yol ve park yapmaktan ibaret değil, herkese dokunmak zorundayız. Tüzük kurultayında örgütlerin karar alma mekanizmalarında etkin olmaları için ne gerekiyorsayapılacak. Üç dönem kuralı ve önseçim gelmesi için çalışacağız. Kimin ne olacağına örgüt karar verecek” dedi. 

Karakılçık ekmeği 'Efe Bakkal' raflarında yerini aldı Karakılçık ekmeği 'Efe Bakkal' raflarında yerini aldı

YENİ TÜZÜK VURGUSU YAPTI 

Milletvekili Süleyman Bülbül ise CHP’nin kişilere bağlı bir parti olmadığını belirterek “Yeni tüzükte yönetim kurulu üyelerinin ve beledi meclisi üyelreinin birinci dereceden akrabaları belediyelerde çalışmayacak. Belediye başkanını, milletvekillerini,meclis üyelerini özgürce seçeceksiniz. İtiraz felsefesine sahip üyelerle birlikte 2028’de meydanlara sığmayacağız birlik içinde olursak. İlk önce örgütü koruyacağız sonra vatandaşın her sorununu çözeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR