CHP Aydın İl Başkanı Saatçı, 4 Ekim’de yapılacak olan 38. Olağan İl Kongresi’nde başkan adayı olacağına yönelik partisinin il binasında basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına katılan CHP Efeler İlçe Başkan Vasıf Süha Bayırlı beraberindeki ilçe başkanlarıyla birlikte yaptığı açıklamada, “Bizler 17 ilçe başkanı olarak 4 Ekim’de yapılacak olan kongrede İl Başkanı Adayı olarak Sayın Hikmet Saatçı’yı tekrar aday olarak görmek istediğimize dair ortak karar aldık. Kendisine hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.

Bayırlı’nın ardından partililerine seslenen Saatçı, yaklaşan yerel seçimler öncesinde hedeflerinin tek olduğunu belirterek, Aydın halkının teveccühü ile 17 ilçede seçimleri kazanarak, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu yüzde 70 oyla yeniden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı yapacaklarını vurguladı.

DSC_1180

“CHP ÇATISI ALTINDA YENİ BİR YOLCULUĞA ÇIKIYORUZ”

CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz ile birlikte partililerinin de katıldığı basın toplantısında konuşan CHP Aydın İl Başkanı Saatçı, “Umudun yanında, altı okun yolunda yarınlar bizim olacak diyerek çıktığımız bu yolculukta CHP Aydın İl Başkan adaylığı açıklama toplantımıza teşriflerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum.  Mücadelesini; halkın omuzlarında birikmiş tüm haklar için adayan, haksızlığın karşısında ve umudun yanında dimdik duran, milyonların kalbinde yarınlara dair var olan heyecanın en büyük ve  yegâne sebebi CHP çatısı altında yeni bir yolculuğa çıkıyoruz” dedi.

“VEKİL SAYIMIZI 3’TEN 4’E ÇIKARDIK”

Geride kalan genel seçimlerde vekil sayılarını artırdıklarına değinen Saatçı, “Zor bir seçim sürecini kentimizde tüm algı, iftira, baskı ve sahte montaj videolarına rağmen yüzde 60 gibi bir oy alarak ve vekil sayımızı 3’ten 4’e çıkartarak tamamladık. Bu başarı; en genç üyemizden en yaşlı üyemize kadar çalışmalar yapan tüm örgütümüzün, kentimizin en doğusundan en batısına kadar emek emek ilmek ilmek işlenerek, İlçe Başkanlarımız nezdinde tüm ilçe kademelerimizin çalışmaları ile sağlandı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin ışığında yarınlara emin adımlarla yürüdüğümüz bu yolda AKP iktidarının yarattığı zulüm ve baskı rejimine karşı şartlar ne olursa olsun asla boyun eğmeyeceğiz” diye konuştu.

Aydın'da tırın dorsesinin devrilmesi sonucu sürücü yaralandı Aydın'da tırın dorsesinin devrilmesi sonucu sürücü yaralandı

“İL KONGRESİNDE AYDIN İL BAŞKANLIĞI’NA ADAYIM”

“Yaklaşan yerel seçimler öncesinde İlçe kongrelerimiz de belirttiğimiz gibi hedefimiz tek, yolumuz net” diyen Saatçı, “Aydın halkının teveccühü ile 17 ilçede seçimleri kazanacak, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nu ise yüzde 70 oyla yeniden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı yapmaktır. Sözlerimi tamamlarken bir kez daha altını çizerek belirtmek isterim ki; Cumhuriyet Halk Partisi sarsılmaz, yıkılmaz ve zapt edilmez bir kaledir. Cumhuriyet Halk Partisi bu kadim halkımızın vazgeçilmez umudu, yarınlarımızın teminatıdır. 100 yıllık koca çınarın bir parçası olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Bu vesile ile sizlerin teşrifleriyle bizleri onurlandırdığınız bugünde CHP Aydın 38. Olağan İl kongremiz için Aydın İl Başkanlığı adaylığımı açıklıyor; kentimiz ve partimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Saatçı konuşmasının ardından Milletvekili Karakoz ve ilçe başkanlarıyla birlikte CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nın şarkısı olan ‘İktidarın Yolu Kılıçdaroğlu’ müziği eşliğinde birlik beraberlik mesajı verdi.

Öte yandan CHP’de 4 Ekim’de yapılacak il kongresine sayılı günler kala henüz başka bir isim daha adaylığını açıklamazken, Saatçı’nın tek başına aday olarak yarışacağına kesin gözüyle bakılıyor. (MURAT TAN)

DSC_1176DSC_1173