Nazilli Havadis Gazetesi Muhabiri Günay Pabuşçu geçen cumartesi akşamı bir eğlence mekanında polisin denetleme yaptığı sırada çıkan kavgayı görüntülemesi nedeniyle mekanda çalışan garsonlar tarafından darp edilmiş, olayda bir polis memuru da yaralanmıştı. Olayın ardından polise saldıran U.K. isimli şahıs tutuklanırken, gözaltına alınan beş kişi serbest bırakılmıştı. CHP Nazilli İlçe Başkanı Naim Atmaca yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Nazilli Gazeteciler Cemiyeti (NGC)’yi ziyaret ederek Günay Pabuşçu ve diğer basın mensuplarına geçmiş olsun dileklerini iletti.

“KAMU VİCDANI RAHATLATILMALI”

Ziyarette konuşan NGC Başkanı Ümit Özmen, son dönemde basın mensuplarına yönelik saldırıların arttığına dikkat çekerek “Gazeteciler görevlerini yapmaya çalışırken engellenmeye çalışılıyorlar. Özellikle asayiş olaylarında bunu yaşıyoruz. Biz görevimizi ifa etmeye çalışıyoruz. Gazetecilere saldırı basın özgürlüğüne, ifade özgürlüğüne saldırıdır. Biz olayın gerçekleştiği anda çekim yaparken kimseyi mağdur veya suçlu ilan etmiyoruz. Günay kardeşimiz de görevini yaparken travmatik bir olay yaşadı. Kanunlar ortadayken maalesef gözaltına alınanlar serbest bırakıldılar. Savcılığın itiraz edeceğine inanıyoruz. Suçun cezasız kalması suçluları cesaretlendirir” diyerek kamu vicdanın rahatlatılması gerektiğine vurgu yaptı.

“POLİSE ATILAN O YUMRUK DEVLETE ATILMIŞTIR”

Aile ve Gençlik Fonu kurulmasına dair karar Resmi Gazete'de Aile ve Gençlik Fonu kurulmasına dair karar Resmi Gazete'de

Saldırıya uğrayan muhabir Günay Pabuşçu ve yine olay sırasında darp edilen polis memuruna geçmiş olsun temennisinde bulunan CHP İlçe Başkanı Naim Atmaca basının demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olduğuna dikkat çekerken “Bazıları bir yerlerden güç alıyor olabilir. Sebebi ne olursa olsun demokrasinin unsurlarından basına yapılan saldırıların cezasız kalmasını asla kabul etmiyoruz. Günay kardeşimizin saldırıya uğradığı görüntüleri izledik. Başına çok daha kötü şeyler gelebilirdi. Görüntülerdeki durum korkunç. Şahısların kesinlikle gasptan yargılanmaları gerekirken serbest kalmaları suça teşviktir. Polise atılan o yumruk da devlete atılmıştır. Olay yargıya intikal etti
müdahale etmemiz mümkün değil ama cezasız kalmaması gerektiğini düşünüyoruz. Ne basına ne de herhangi bir kamu görevlisine saldırının olmadığı bir Türkiye diliyoruz” şeklinde konuştu. (FİLİZ ÖZDEMİR)