31 Mart yerel seçimleri ülke genelinde ve Aydın’da CHP’nin zaferiyle sonuçlandı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bu göreve üçüncü kez seçildi. 17 ilçenin 13’ünde de CHP adayları seçimin galibi oldu. CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, “Aydın halkına hizmete devam diyoruz” dedi.

Efeler, Nazilli, Söke, Kuşadası ve Didim gibi büyük ilçeleri kazanan CHP, 2019 – 2024 döneminde Cumhur İttifakı’nın yönetiminde olan Koçarlı, Bozdoğan, Karacasu ve Kuyucak’ta da seçimi almayı başardı.

2009’DAKİ BAŞARIYI İLERİ TAŞIDILAR

Efeler’de Anıl Yetişkin, Nazilli’de Dr. Ertuğrul Tetik, Söke’de Dr. Mustafa İberya Arıkan, Kuşadası’nda Ömer Günel, Didim’de Hatice Gençay, Koçarlı’da Özgür Arıcı, Germencik’te Burak Zencirci, Çine’de Mehmet Kıvrak, Sultanhisar’da Osman Yıldırımkaya, Yenipazar’da Malik Ercan, Bozdoğan’da Galip Özel, Kuyucak’ta Uğur Doğanca, Karacasu’da ise Mustafa Büyükyapıcı belediye başkanlığını kazandı.

CHP’li Mersin’e yeni görev CHP’li Mersin’e yeni görev

2009 yerel seçimlerinde Aydın’da 12 ilçenin belediye başkanlığını kazanan CHP, bu kez 13 ilçede ipi önde göğüsleyerek, başarıyı daha ileriye taşıdı.

“UMUDA BERABER YÜRÜYECEĞİZ…”

Seçim sonuçlarına ilişkin açıklamada bulunan CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı, “Bir hikâyenin ana teması emek ise; yolculuğun meşakkati bahar oluyor memlekete. Kentimizin bir köşesinde bizlerin belki tanımadığı, belki bilmediği ama ekonomik buhranın girdabında, kalbinin en derin köşesinde var olan umudunu, inancını Cumhuriyet Halk Partisine bağlayan binlerce vatandaşımızın sorumluluğu vardı üzerimizde. Sadece bir yerel seçim değil bu. Bu aynı zaman da; emekçinin, emeklinin, kadının, gencin, üreticinin, çiftçinin, hakkı yenen milyonların ve uçan kuşun ağzından tohum düşse bereket fışkıracak bu toprakların geleceği için bir tercih seçimiydi. Beraber sevinip, beraber üzüldüğümüz; aynı topraklarda beraber büyüdüğümüz, arkadaş, dost ve komşu olarak yıllarımızı geçirdiğimiz ve geçireceğimiz tüm vatandaşlarımıza hep bir arada yaşadık biz. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun bizler bu toprakların evlatları, bizler bu ülkenin geleceğine ışık tutacak neferleriyiz. Bizler ayrı gayrı olmadan ortak değerlerimizi sımsıkı sarılarak geleceğe, umuda beraber yürüyeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

“YERELDEKİ BAŞARIYI GENELE TAŞIYACAĞIZ”

Saatçı, “Aydın'da başta Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Özlem Çerçioğlu ile birlikte kazandığımız ilçelerdeki belediye başkanlarımız ile birlikte toplumun bir kesimine değil her kesimine hizmet etmeye ve sosyal belediyecilik anlayışı ile tarih yazmaya devam edeceğiz. Milletvekillerimize, partimizin tüm kademelerindeki yol arkadaşlarımıza, bizlere destek veren kalbini açan tüm halkımıza, seçim süreci boyunca emek veren Emniyet Güçlerimize ve basın mensuplarımızı çok teşekkür ediyorum. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ve ilçe belediyelerimiz ile birlikte Aydın halkına hizmete devam diyoruz. Ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve devrimlerinin izinde yarınlara ışık olmaya devam edecek, yerelde kazandığımız başarıyı genel seçimlerde kazanacağımız başarı ile taçlandıracağız. Yerel seçim sonuçlarının kentimize, milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” görüşlerini ifade etti. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR