Geçtiğimiz günlerde CHP Efeler Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden alınan Artuğ Akosman, sosyal medya hesaplarından paylaştığı video ile suskunluğunu bozdu. Akosman, siyasal ve fiziksel zorbalığa uğradığını iddia etti.

“YALNIZ DEĞİLİM…”

Artuğ Akosman, yaptığı açıklamada, “Partimizde yıllardır Efeler Gençlik Kolları Başkanı olarak hak, hukuk mücadelesi verirken kendim bizzat İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından yalan ve iftiralarla geçtiğimiz günlerde görevden alındım. Ardından il yöneticileri tarafından darp edildim. Hak, hukuk ve adalet mücadelesi veren bir genç olarak karşı karşıya kaldığım bu siyasal ve fiziksel zorbalık karşısında yalnız olmadığımı gayet iyi biliyorum. Yaşadığımız tüm bu haksızlıklara rağmen en başından beri parti kültürümüz ve ahlakımızdan dolayı sessizliğimizi koruduk. Kişisel çıkarlarını partimizin önüne koyanlara karşı dün nasıl eyvallah etmediysek bugün de etmeyiz” diye konuştu.

ABD'de Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi ABD'de Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

NAZIM HİKMET’İN DİZELERİYLE SESLENDİ

Hukuki mücadelesinden vazgeçmeyeceğini kaydeden Akosman, “Ne diyor mavi gözlü dev Nazım Hikmet dizelerinde? ‘Yok, öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak, unutma, aynı gökyüzü altında bir direniştir yaşamak…’ Partimizde zorbalık değil, liyakat hâkim olmalı diyenlere selam olsun” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR